Spēles sākumā Latvijai labi izdevās tikt galā ar spāņu pamatsastāva centru Ilimani Diopu. Spāņi pāris uzbrukumu centās izspēlēt uz viņu, bet bez panākumiem - te slaidais Diops nenolasīja partneru ieceri, te spēlē viens pret vienu atdūrās pret Latvijas garo spēlētāju - Kristapa Porziņģa un Anžeja Pasečņika - aizsardzības vaļņiem, te Diops divos uzbrukumos pēc kārtas saņēma piezīmi uzbrukumā par nepareizi uzliktu bloku, ko Latvijas spēlētāji prata teicami parādīt tiesnešiem. Spānijas izlases galvenais treneris ātri nomainīja izbrīnīto Diopu, kurš nākamreiz laukumā devās tikai uz puslaika pēdējām septiņām sekundēm. Spāņi rotēja īso sastāvu, uzbrukumā paļaujoties uz individuālo un bumbas izspēlēšanas ātrumu.
Mājinieki uzbrukumā nebija spīdoši, bet savu normu 17 punktus ceturtdaļā guva. Turklāt punktu pienesums bija līdzvērtīgi sadalīts starp vairākiem spēlētājiem, un kopumā tika spēlēts daudzveidīgi, nebaidoties arī no efektīgām alley-oop sadarbībām. Vienu tādu ar bumbas triecienu grozā no augšas beidza Ivars Žvīgurs, izraisot vētrainas ne pārāk kuplā skaitā esošo līdzjutēju ovācijas.
Otrajā ceturtdaļā Latvija spēlēja kā pa viļņiem: pēc nesekmīgām izspēlēm sekoja precīzi metieni no sarežģītām situācijām, bet pēc labām izspēlēm netrūka arī tā saukto kluso metienu, kad bumba pat neskar stīpu. Neskatoties uz iespaidīgo Latvijas komandas auguma pārsvaru, izmantot to uzbrukumā neizdevās. Pirmajā puslaikā Porziņģim un Pasečņikam vien pa diviem punktiem, Rolands Šmits garo spēlētāju godu aizstāvēja ar deviņiem. Savu lomu tur nospēlēja arī mājinieku nepietiekamā agresivitāte uzbrukumā. Pirmajā puslaikā uz soda metienu līnijas Latvijas izlase stājās tikai vienu reizi, kad divus no diviem iemeta Dāvis Geks.
Ko Latvijas garie nevarēja pret pretinieku īso sastāvu, to viņi varēja pret Diopu. Otrā puslaika sākumā viņš uz divām minūtēm tika laukumā. Porziņģis un Pasečņiks guva pa diviem punktiem, bet pie otra groza divi Diopa mēģinājumi papildināt spāņu punktu bagāžu cieta neveiksmi, un pretinieku centrs atkal tika nomainīts.
Pēc Latvijai šķietami vieglā otrā puslaika sākuma spāņi pārgāja uz zonas aizsardzību. Pēc pāris kļūdām uzbrukumā mājinieku treneris Nikolajs Mazurs pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tas gan uzreiz nelīdzēja, un līdz pēdējai ceturtdaļai Latvijas pārsvars no plus 13 saruka līdz plus divi.
Neilgi pēc izšķirošās ceturtdaļas sākuma spāņi ieguva vadību, bet viņu prieki nebija ilgi. Precīzi divu Kristapu - Pļavnieka un Porziņģa - metieni atjaunoja Latvijas izlases pārsvaru sešu punktu apmērā.
Spāņi pakaļdzīšanās nolūkos deva priekšroku tālmetienu taktikai, un tā attaisnojās. Pirms pēdējās ceturtdaļas viņu precizitāte no trīspunktu metienu līnijas bija nepieklājīgi zema - 12,5%. Izšķirošajā ceturtdaļā tā nekļuva stipri labāka, bet pēdējie divi spāņu trejači bija Latvijai nežēlīgi dzēlīgi - 56:57.