Pirmdien notikušajā sprādzienā ievainojumus guvuši 11 cilvēki, bet debesīs uzšāvās liels dūmu mākonis, tomēr AES apkaimē radiācijas līmenis nepalielinājās. Fukušimas operētājfirma TEPCO paziņoja, ka reaktoru apņemošā dzelzsbetona apvalks sprādzienā nav cietis un reģistrētais radiācijas līmenis bija 10,65 mikrozīverti, kas ir ievērojami mazāk par pieļaujamo normu - 500 mikrozīvertiem, ziņo BBC.
Tomēr ASV paziņojušas, ka kāda kravas lidmašīna bijusi spiesta mainīt savu lidojuma kursu, jo aptuveni 160 kilometru attālumā no AES Fukušima tās apkalpe konstatējusi zema līmeņa radiāciju.
Ar to likstas nebeidzās, jo pārstāja darboties arī otrā reaktora dzesēšanas sistēma, kas radīja bažas par vēl vienu sprādzienu. Lai novērstu nelaimi, atbildīgie dienesti sāka reaktora dzesēšanu ar jūras ūdeni. Kodoleksperti apgalvo, ka, iespējams, pirmo reizi nozares 57 gadu ilgajā vēsturē jūras ūdens ticis izmantots šādam mērķim, tādēļ nav prognozējums, pie kāda rezultāta šis solis novedīs.
Eksperti gan mierina, ka Japānai nedraud Černobiļas līmeņa katastrofa, jo Fukušimas reaktori ir būvēti, izmantojot daudz attīstītākas tehnoloģijas, raksta AFP.