Viņš atzina, ka panākumi, protams, nenāks momentāni un kukuļdošanu uzreiz izskaust neizdosies, bet uz nākotni raudzījās ar cerībām. Kukuļdošanas izskaušana uz Latvijas ceļiem kā viena no VP prioritātēm izcelta kopš šā gada aprīļa, un kopš tā laika policisti aizturējuši jau 33 kukuļdevējus. Ar kukuļņēmēju pieķeršanu gan nav gājis tik raiti, tomēr VP Iekšējās drošības birojam (IDB) Rīgā izdevies pieķert arī vairākus negodīgus policistus.
Pašlaik statistikas dati liecina, ka neapšaubāms kukuļotāju aizturēšanas līderis ir Zemgale, kur pieķerti jau 18 negodprātīgi autovadītāji, tomēr pēdējā mēneša laikā aizturēto skaits strauji pieaudzis, galvenokārt pateicoties citu Latvijas reģionu policistu panākumiem. Rīgā, kur ierindas policistiem palīdz arī IDB, mēneša laikā aizturēto skaits pieaudzis no septiņiem līdz 11. Kurzemē aizturēto skaits pieaudzis no nulles līdz diviem, bet Latgalē nosacīti dubultojies - no viena līdz diviem. Vidzemes reģionā gan aizturēto skaits nav mainījies - kopš aprīļa tajā nav aizturēts neviens kukuļotājs. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka pirms uzskaites ieviešanas Vidzemē šogad pieķerts viens kukuļotājs.
To, kāda tieši ir «maģiskā» kukuļotāju pieķeršanas procedūra, E. Zivtiņš nevēlējās atklāt - tā ir operatīva informācija, kuras publiskošana darbu policistiem varētu apgrūtināt. Iepriekš VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš savu padoto panākumus Dienai skaidroja ar veiksmīgi izstrādāto piemaksu sistēmu, kas nodrošina, ka policists par kukuļotāja aizturēšanu var saņemt vismaz tikpat lielu piemaksu, kādu viņam piedāvājis aizturētais. «Tipiskais kukuļdevējs ir vienkārši braucējs, kas izmanto policistu zemās algas, lai atvieglotu sev dzīvi. Diemžēl kārtībnieks, sākot dienestu, saņem vidēji 250 latu, kas nav normāli. Tāpēc arī cenšamies darbiniekus stimulēt ar piemaksām par atklātajiem noziegumiem,» toreiz Dienai stāstīja H. Laidiņš.
Savukārt E. Zivtiņš Dienai norādīja, ka līdz ar fotoradaru ieviešanu uz Latvijas ceļiem, kuras sākums ieplānots oktobra beigās, kukuļošanas problēma Ceļu policijā samazināsies - visi līdz šim atklātie kukuļošanas gadījumi bijuši saistīti ar ātrumpārkāpumiem, bet fotoradaru, kas galvenokārt cīnīsies tieši ar ātrumpārkāpējiem, piekukuļot nav iespējams. Viņš arī uzsvēra, ka cilvēkiem pašiem būtu jāsaprot, ka policistam naudu piedāvāt nedrīkst. «Ja jūties nevainīgs, uzskati, ka pārkāpums nav bijis, ir taču visas iespējas sodu pārsūdzēt administratīvā procesa gaitā,» viņš skaidroja.