Cena veselības apdrošināšanas polisei galvenokārt atšķiras pēc seguma. Attiecīgi katrs apdrošinātājs šobrīd izstrādājis 5 līdz 9 dažādas pamata programmas ar dažādiem segumiem, kur cenas var svārstīties no dažiem desmitiem latu līdz vairāk nekā Ls 1000 par polisi vienam darbiniekam. Izņemot no polišu seguma iepriekš ierastās papildu programmas, piemēram, zobārstniecības pakalpojumus, sporta klubu apmeklējumu, atstājot tikai klientam nepieciešamo, kā stacionārās aprūpes pakalpojumu izmaksu segšana, ļauj apdrošinātājiem piedāvāt krietni zemākas polises cenas nekā iepriekš. Piemēram, Ergo jau pērn ieviesa veselības polisi ar līdz šim vēl nebijušu gada maksu - 36,6 lati vienam darbiniekam. «Ergo dati liecina, ka augstākā cena, kas atvēlēta veselības apdrošināšanas polises iegādei, visbiežāk ir ap Ls 400,» atzina Ergo sabiedrību Baltijā valdes loceklis Deniss Sazonovs, tomēr piebilda, ka šobrīd polišu pieprasījuma cenu līmenis mainās uz produktu ar cenu griestiem līdz Ls 200. Gjensidige Baltic informācija liecina, ka polises, kas sedz maksas ambulatorās ārstu vizītes, plaša spektra diagnostiskos izmeklējumus, t.sk. magnētisko rezonansi, laboratoriskos izmeklējumus, masāžu kursu, kā arī maksas stacionāro ārstēšanu un operācijas, maksas neatliekamo palīdzību, ārstniecību rehabilitācijas iestādēs, cena ir no Ls 300.
Cenu pārskatīšanu šogad paredz teju visi Dienas aptaujātie apdrošinātāji, no kuriem vairākums neredz iemeslus cenu būtiskam samazinājumam. Viņiem liek uzmanīties tas, ka pērn veselības apdrošināšanas nozarē piedzīvoti 10 miljonu latu zaudējumi. Apdrošinātāji prognozē, ka šogad varētu samazināties cena polisēm, kas bāzētas uz pacienta iemaksu, bet pieaugt tām, kurās ietverta maksas stacionārā ārstēšana. Lai arī šogad pacienta iemaksa ir samazināta, tomēr pakalpojumu pieejamība stacionāros par pacienta iemaksu varētu būt krasi limitēta, kas vēl vairāk varētu paaugstināt izmaksas un tādējādi arī prēmijas polisēm, skaidro Gjensidige Baltic Personu apdrošināšanas nodaļas vadītāja Sandra Pietkēviča.
If apdrošināšana aplēsusi, ka šā gada sākumā, salīdzinot ar situāciju pirms gada, veselības apdrošināšanas polises cena ar ambulatoro pakalpojumu apmaksas segumu ir pieaugusi par teju 40%. «Pašlaik vēl ir pāragri spriest par cenu svārstībām šogad, jo tikai janvārī tiek apkopoti jaunie ārstniecības iestāžu cenrāži, kas ļaus novērtēt, kādā virzienā iesim, sākot jauno gadu,» atzina Baltas Risku parakstīšanas pārvaldes korporatīvo risku produktu vadītāja Vita Bočkāne. Atsevišķi apdrošinātāji izstrādājuši iespējas polises nopirkt lētāk, kas nav saistīts ar tās segumu. Piemēram, BTA piedāvā iespēju atteikties no cenu ziņā dārgām līgumiestādēm, aizvietojot tās ar citām, sniegto pakalpojumu kvalitātes ziņā līdzvērtīgām. Savukārt Ergo polisi var iegādāties par 20% lētāk, ja klients izvēlas par veselības aprūpes pakalpojumiem maksāt no saviem līdzekļiem un pēc tam iesniegt čekus atlīdzību saņemšanai.
Individuāliem klientiem jeb privātpersonām neviens apdrošinātājs pašlaik neplāno piedāvāt apdrošināt veselību, tāpēc faktiski šāda iespēja uz kādu laiku varētu pilnībā izzust, ja tiks likvidēta RSK. Apdrošinātāji skaidro, ka tiem adekvāti izvērtēt un noteikt šī riska cenu neļauj nenoteiktība veselības nozarē un valdības lēmumu neprognozējamība. D.Sazonovs lēsa, ka šādu iespēju varētu realizēt nākotnē un tādos tirgus apstākļos, kad kopumā būs mainījusies sabiedrības domāšana, proti, cilvēki šo produktu iegādāsies savai drošībai, piem., negaidītu saslimšanu gadījumiem, pasargājot sevi finansiāli no neparedzētiem izdevumiem, nevis iepriekš zināmu un izplānotu medicīnisko izdevumu segšanai.