SOPA projekts paredz piešķirt tiesības satura īpašniekiem un ASV valdībai pieprasīt tiesas orderi, lai slēgtu interneta vietnes, kas saistītas ar pirātismu. Tas arī liktu ASV bāzētajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem, meklētājprogrammām, maksājumu apstrādātājiem un reklāmas kompānijām pārtraukt darījumus un nepublicēt to ārvalstu uzņēmumu interneta adreses, kas tiek turēti aizdomās par nelikumīgu darbību.
Likumprojektus atbalsta ASV filmu un mūzikas industrijas, kuras visbiežāk cieš no interneta pirātisma.
«Apstiprināšanas gadījumā šie likumi kaitētu brīvam un atvērtam internetam un radītu jaunus starptautisko interneta vietņu cenzūras instrumentus ASV teritorijā,» teikts Wikipedia vadības paziņojumā, ko citē AP.
Savukārt Wikipedia dibinātājs Džimijs Voless savā profilā mikrobloga vietnē Twitter citēja cilvēktiesību aktīvistu Mārtinu Luteru Kingu: «Apspiedējs nekad labprātīgi nepiešķir brīvību, - apspiestajam tā ir jāpieprasa.»
Jaunos likumus kritizējuši arī tādi ASV interneta tehnoloģiju milži kā Google, Facebook, Yahoo, Twitter un eBay, sakot, ka tie apdraudētu industrijas dzīvotspēju. Tomēr neviens no tiem nav gatavs pievienoties Wikipedia protestam un uz laiku pārtraukt pakalpojumu sniegšanu.
Bažas par SOPA un PIPA izteicis arī Baltais nams, paziņojot, ka strādās ar Kongresu, lai palīdzētu cīnīties ar pirātismu, tajā pašā laikā aizstāvot izteiksmes brīvību, privātumu, drošību un inovācijas internetā.