PVO dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā dažādos Ķīnas reģionos reģistrēti vismaz 47 inficēšanās gadījumi, no kuriem vismaz trīs beigušies letāli. Ķīnas slimību kontroles institūcijas informē, ka ik dienu tiek reģistrēti pieci līdz septiņi jauni inficēšanās gadījumi, raksta izdevums South China Morning Post.
Pēdējais apstiprinātais nāvējošās infekcijas upuris ir kāds 31 gadu vecs ārsts no Šanhajas. Viņš nomira no plaušu karsoņa un elpošanas sistēmas problēmām, ko izraisīja H7N9, kura pēdas atklāja viņa organismā.
Ņemot vērā nelaiķa profesiju, pastiprinājušās bažas, ka bīstamā slimība varētu pārnesties no cilvēka uz cilvēku. Tomēr Ķīnas valsts ziņu aģentūra Siņhua vēsta, ka vīrietis desmit dienas pirms saslimšanas simptomu parādīšanās neesot kontaktējies ar putnu gripas slimniekiem un, iespējams, viņam ir bijusi saskarsme ar mājputniem, kas ir galvenie H7N9 pārnēsātāji.
PVO gan neizslēdz, ka atsevišķos gadījumos viens saslimušais var inficēt arī citus cilvēkus. «Neskatoties uz to, ka ir reģistrēti pieci gadījumi, kad viens ģimenes loceklis inficē otru, līdzšinējie pierādījumi neliecina, ka iespējama plaša H7N9 pārnešana no cilvēka uz cilvēku,» paziņojusi PVO.
Kopš pagājušā gada marta, kad pirmoreiz tika konstatēts jaunais putnu gripas paveids, Ķīnā reģistrēti vairāk nekā 200 inficēšanās gadījumu. H7N9 laupījusi dzīvību vismaz 50 cilvēkiem.