Pēdējais jaunās slimības upuris ir kāds 55 gadus vecs vīrietis no valsts dienvidaustrumu provinces Hunaņas. Viņam inficēšanās ar N7H9 konstatēta 26. aprīlī, vēsta ziņu aģentūra Siņhua, atsaucoties uz vietējo veselības aizsardzības biroju.
Kopš marta, kad konstatēja pirmo inficēšanās gadījumu, Ķīnā reģistrēti vismaz 127 saslimšanas gadījumi ar šo putnu gripas paveidu. Pagājušajā nedēļā pirmo reizi inficēšanās ar N7H9 konstatēta ārpus Ķīnas - kaimiņvalstī Taivānā. Saslimušais vīrietis inficējies ceļojuma laikā Ķīnā.
Sākotnējie pētījumi liecina, ka cilvēki ar jauno slimību saslimst pēc kontakta ar mājputniem, parasti vistām, bet pagaidām nav apstiprinājies, ka infekcija tiek pārnesta no cilvēka uz cilvēku. Tādēļ pašlaik iespēja, ka slimība varētu strauji izplatīties pa visu pasauli, ir zema.
Tomēr zinātnieki brīdina, ka vīruss ārkārtīgi strauji mutē. Ja tas būs spējīgs pārnesties no cilvēka uz cilvēku, tas apdraudēs arī pārējās pasaules daļas.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) šonedēļ paziņoja, ka N7H9 ir «viens no nāvējošākajiem» gripas vīrusiem. PVO uzskata, ka augstais mirušo skaits un relatīvi augstais saslimšanas gadījumu skaits īsā laika posmā, kā arī iespējamība, ka tas var iegūt spēju pārnesties no cilvēka uz cilvēku, rada pandēmijas risku.
Statistika liecina, ka no līdzšinējiem 127 atklātajiem saslimšanas gadījumiem 20% beigušies letāli, aptuveni 20% inficēto ir atveseļojušies, bet atlikušie 80% joprojām ārstējas. Ar N7H9 inficētajiem parasti konstatē plaušu karsoni smagā formā, asins saindēšanos un iekšējo orgānu darbības traucējumus. Ar slimību ir inficējušies gan zīdaiņi, gan cilvēki, kuri ir sasnieguši 80 gadu vecumu.
«Tā ir ļoti, ļoti nopietna slimība tiem, kuri ir inficējušies. Tādēļ, ja tā spēs izplatīties plašāk, tā būs ārkārtīgi postoša epidēmija,» uzskata profesors Pīters Openšavs, kurš vada respiratoro infekciju centru Lielbritānijas universitātē Imperial College London.