Tomēr publiskajā telpā jau aktīvi cirkulē informācija, kas apspēlē dažādus iespējamos variantus ASV un to sabiedroto militārajai ofensīvai pret Sīriju. Tāpat parādījušies minējumi, kāda tādā gadījumā varētu būt B. el Asada spēku atbilde, no kurām viena no ticamākajām būtu kiberuzbrukumi.
Negribēs iestrēgt Sīrijā
ASV, Lielbritānija un Francija, kas visaktīvāk runā par militāru triecienu Sīrijas režīmam, apsver dažādus variantus, kā mēģināt izbeigt pilsoņkaru Sīrijā, sākot no īsas kampaņas, kurā veiktu iznīcinošus uzbrukumus atsevišķiem mērķiem, līdz pilna apmēra intervencei, iesaistot arī sauszemes karaspēku. Galējais variants gan ir maz ticams, jo diez vai rietumvalstis vēlas riskēt «iestrēgt» Sīrijā, līdzīgi kā tas savulaik notika Irākā un Afganistānā.
Pieticīgākajā variantā rietumvalstis pat varētu iztikt bez tieša militārā spēka lietošanas, veicot Sīrijas opozīcijas spēku apmācību un konsultēšanu. Tomēr opozīcijas spēku sadrumstalotība un aizdomas, ka atsevišķi kaujinieku grupējumi ir saistīti ar teroristisko organizāciju Al Qaeda, faktiski noraksta šo iespēju.
Tikusi apspriesta arī ideja par Sīrijas gaisa telpas slēgšanu, lai neļautu Sīrijas gaisa spēkiem uzbrukt dumpinieku pozīcijām un no gaisa apgādāt visā valsts teritorijā esošās militārās bāzes.
Vēl viena iespēja būtu fokusēties, lai nepieļautu ķīmisko ieroču izmantošanu un izplatīšanu. Tas būtu panākams, iznīcinot daļu no Sīrijas ķīmisko ieroču arsenāla, kavējot to pārvietošanu vai sagrābjot ieroču ražotnes. Šādā gadījumā būtu nepieciešama visaptveroša ASV iesaistīšanās, tostarp sauszemes karaspēka ievešana uz nenoteiktu laiku.
Visvairāk apspriestā un ticamākā ir iespēja, ka īsā laika posmā tiek veikti raķešu uzbrukumi Sīrijas valdības un bruņoto spēku objektiem, lai brīdinātu B. el Asadu un atturētu viņu no ķīmisko ieroču lietošanas nākotnē. Uzbrukumus veiktu no Vidusjūrā izvietotajiem amerikāņu un britu karakuģiem, bet vajadzības gadījumā tiktu iesaistīti arī gaisa spēki.
Jebkurā gadījumā neatbildēts paliek jautājums, kas notiks pēc tam, kad Rietumi militāri būs iesaistījušies Sīrijas pilsoņkarā, jo nav nekādu garantiju, ka tas valstij patiešām nesīs cerēto mieru.
Sīrijas hakeru brīdinājums
Ja rietumvalstu uzbrukuma draudi piepildīsies, visticamāk, Sīrija vai tās sabiedrotie spers atbildes soļus. «Režīms visnegaidītākajos veidos var atbildēt ar uzbrukumiem ASV un to sabiedroto interesēm vai vēlreiz izšķirties par ķīmisko ieroču uzbrukumiem Sīrijā,» Vašingtonas Tuvo Austrumu politikas institūta pētnieku Džefriju Vaitu citē Reuters.
Tiek uzskatīts, ka Sīrijas un tās tuvākās sabiedrotās reģionā Irānas arsenālā ir ballistiskās raķetes, kas var sasniegt tādas ASV sabiedrotās valstis reģionā kā Izraēla, Turcija un Jordānija. Savu vārdu var teikt arī Irānas atbalstītais Libānas islāmistu grupējums Hezbollah, kura rīcībā ir tūkstošiem neliela darbības rādiusa raķešu, ar kurām var uzbrukt Izraēlai.
Vēl reālāki ir kiberuzbrukumu draudi, jo ASV pirmo reizi ar militāriem līdzekļiem var vērties pret valsti, kas ir spējīga veikt plašus uzbrukumus kibertelpā mērķiem Savienotajās Valstīs. Tas lielā mērā ir iespējams ar palīdzību no Irānas, kas pēdējos gados ir ievērojami pastiprinājusi kiberspējas.
ASV jau ir saņēmušas pirmos brīdinājumus no Sīrijas hakeriem. Šonedēļ grupējums Sīrijas elektroniskā armija uzlauza respektablo laikrakstu The New York Times un The Huffington Post mājaslapas un traucēja sociālā tīkla Twitter darbību. Viņi sola, ka nākamie uzbrukumi būs daudz nopietnāki.