Pētījums Sirds un asinsvadu slimību riska faktoru salīdzinājums starp vadošajiem un ierindas darbiniekiem ilga pusgadu, un tajā piedalījās vairāk nekā 400 ierindas un vadošo darbinieku 40-65 gadu vecumā no 22 dažādiem uzņēmumiem.
Pētījums rāda, ka vadošie darbinieki darbā izjūt lielāku stresu un strādā vidēji par vienu stundu dienā vairāk nekā ierindas darbinieki. Ierindas strādājošie, salīdzinot ar vadītājiem, savukārt vienu stundu vairāk diennaktī pavada sēžot, ēd neveselīgāk, vairāk smēķē un lieto alkoholu. Viņi arī ir ar vidēji 5 cm lielāku vidukļa apkārtmēru nekā vadošie darbinieki, viņu sirdsdarbība ir par divām reizēm minūtē lielāka, viņi mazāk mēra savu asinsspiedienu un mazāk zina, kāda ir tā norma. Neskatoties uz šīm atšķirībām, risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām gan vadošajiem, gan ierindas darbiniekiem ir vienāds. Tas liek secināt, ka pat veselīgs dzīvesveids neglābs, ja par daudz stresosim un pārāk smagi strādāsim. Pētījumā noskaidrots, ka 49% respondentu strādā vairāk nekā astoņas stundas dienā, vairumā gadījumu par to nesaņemot papildu samaksu, un vairāk nekā 60% bieži domā par darbu vai veic darba pienākumus ārpus oficiālā darba laika.
Tāpat pētījumā tika vērtēts strādājošo priekšstats par savu veselības stāvokli un profilaksi. Atklājies, ka lielākā daļa respondentu sevi uzskata par veselākiem, nekā viņi ir, un arī savu dzīvesveidu - par veselīgāku, nekā tas ir patiesībā. Arī par veselības profilakses pasākumiem pētījuma dalībnieki lielākoties domā, ka tos veic pietiekami, taču patiesais viņu veselības stāvoklis par to neliecina. Pētījuma autori norāda, ka izpratne par profilaksi cilvēkiem ir nepilnīga, jo, piemēram, ārstu profilaktiski apmeklē tikai 59% aptaujāto.