Nu jau vairākus gadus nemainīgi Rīgā ir tikai četras oficiālās peldvietas - Vecāķos, Vakarbuļļos, Bābelīša ezerā un Ķīšezerā. Tajās ir pārbaudīts akvatorijs un visu diennakti dežūrē Rīgas Pašvaldības policijas glābēji. Salīdzinot par pagājušo gadu, viņu darbā nekas būtiski nav mainījies. «Esam noturējušies gan darbinieku skaita ziņā, gan glābēju ekipējuma un glābšanas staciju uzturēšanas ziņā,» saka policijas pārstāve Inese Tīmane.
Līdz ar glābējiem sabiedrisko kārtību peldvietu tuvumā nodrošinās ierindas policisti, kas patruļu laikā preventīvi gādās arī par cilvēku drošību, jo «alkohola lietošana, huligāniskas darbības ir pārkāpumi, kas tiek pārtraukti, pirms notikusi nelaime uz ūdens». Tāpat kārtībnieki raudzīsies, lai peldvietu tuvumā neskraidītu suņi.
Patruļas notiks arī citās populārākajās peldvietās - tādu ir vismaz 13, piemēram, Bolderājas karjers, Gaiļezers, Juglas ezers, Zaķusala, Lucavsala, Dambjapurva ezers, bet šajās vietās slīcēju glābšana, kā jau ierasts, būs pašu peldētāju rokās. «Ir ļoti daudz vietu, kur, neskatoties uz to, vai ir atļauts peldēties vai nav, cilvēki peldas, un šajās vietās notiek lielas nelaimes,» saka M. Šics. Taču, viņaprāt, dome piekopj strausa politiku, izliekoties, «it kā neredzētu, ka tas tā notiek.»
Pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) birojā atbild, ka pie katras ūdenstilpes glābēju nevar nolikt, tāpēc pilsēta akcentu liek uz jau esošo pludmaļu pilnveidošanu. «Mēs esam priviliģētā stāvoklī, salīdzinot ar daudzām citām galvaspilsētām, jo mums ir kilometriem garas jūras pludmales, un Rīga nav tik milzīga, lai līdz tām nevarētu atbraukt,» saka izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidauskis.
Šogad visām peldvietām kopā, tajā skaitā arī dažu neoficiālo labiekārtojumam pašvaldība tērēs virs 100 tūkstošiem latu, kas ir vismaz divtik mazāk nekā pērn. Izpilddirekcijās stāsta, ka pārģērbšanās kabīnes saglabājušās labā stāvoklī no pagājušā gada, tāpēc to skaits tikai jāpapildina, tāpat ir arī soliņi. Gada laikā peldvietās paredzēts izbūvēt dušas kabīnes un jaunas tualetes. Pārdaugavā vērienīgākie uzlabojumi notiek Daugavgrīvas pludmalē, tur šosezon būs arī glābēji.
Vakarbuļļos 5.jūnijā paredzēts pacelt Zilo karogu. Daugavas pretējā pusē Vecāķu pludmalei jau otro gadu to iegūt nav izdevies, jo peldūdens kvalitātes rādītāji neatbilda augstajiem kritērijiem, skaidro Ziemeļu izpilddirektora palīdze Vita Ančevska. Tomēr tas nenozīmē, ka Vecāķos nedrīkst peldēt.
Pirmie pārbaužu rezultāti liecina, ka ūdens kvalitāte visās oficiālajās peldvietās ir laba, informē Veselības inspekcijā. Citās vietās Rīgā peldūdens monitoringu šogad neapmaksā, tādēļ inspekcija aicina iedzīvotājus pirms peldēšanās vizuāli novērtēt peldūdens kvalitāti.