Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Sprukta maiņa kaldina Rīgas Dinamo uzvaru Somijā

Pēc nesekmīga pirmā perioda pirmssezonas pārbaudes turnīra spēlē Somijā Rīgas Dinamo hokejisti prata atspēlēties un svinēt uzvaru ar 3:1 pār SaiPa. Sestdien Rīgas Dinamo par uzvaru turnīrā spēlēs ar citu Somijas klubu Pelicans, kas ar 6:3 pārspēja Tamperes Ilves.

Somijas hokeja skolas audzēkņi allaž izcēlušies ar agresīvu došanos uz vārtiem un metieniem no jebkuras pozīcijas. Tā pret Rīgas Dinamo spēlēja arī SaiPa, jau pirmajā mača minūtē ar metienu no laukuma stūra pārbaudot Krisa Holta sargāto vārtu staba izturību. Neilgi pēc tam Gints Meija nopelnīja noraidījumu, un SaiPa realizēja skaitlisko vairākumu. Pēc pirmā perioda metienu attiecība 14:7 mājinieku labā.

Rīdzinieki nepalika atbildi parādā. Otrā perioda vidū SaiPa pirmo vārtu autors Miko Puka nopelnīja noraidījumu, un dinamieši vairākumā panāca neizšķirtu. Pēc Karsuma metiena Ankipāns atlēkušo ripu raidīja somu vārtos. Bet mazāk kā 20 sekundes līdz otrās trešdaļas beigu sirēnai Dinamo realizēja vēl vienu vairākumu. Ankipāns uzvarēja iemetienu, un Karsums uzreiz raidīja ripu vārtos. Otrajā periodā metienu attiecība 13:2 rīdzinieku labā.

Trešajā periodā mājinieki centās atspēlēties, bet rīdzinieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Viens no tiem vainagojās ar panākumu. Ankipāns un Jānis Sprukts aizmuka izgājienā divi pret viens un vārtus guva arī trešais šīs maiņas uzbrucējs.

Pēdējās divas mača minūtes dinamieši atradās skaitliskajā mazākumā un SaiPa nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet rezultāts vairs nemainījās.

SaiPa 1
Dinamo 3

Pārbaudes spēle Somijā
(1:0, 0:2, 0:1)
Vārti: 3:58 Puka (Koskiranta, vair.), 1:0, 27:22 Ankipāns (Karsums, Reķis, vair.) 1:1, 39:42 Karsums (Ankipāns, vair.) 1:2, 57:14 Sprukts (Ankipāns, Karsums) 3:1
Metieni: 24:31