Izjautājuši E.Repši un vairākus Finanšu ministrijas (FM) ierēdņus par finansējumu dažādās nozarēs, TP pretēji frakcijas vadītāja vietnieka Venta Armanda Kraukļa solītajam sarunās tomēr neprezentēja pasākumu plānu, kas ļautu aizlāpīt budžeta caurumu. Pēc dzīvojamās platības nodokļa noraidīšanas tas kļuvis vēl par aptuveni 40 miljoniem lielāks, tāpēc sestdien FM prezentēs budžeta izdevumu samazināšanu par aptuveni 450 miljoniem iepriekš plānoto 410 miljonu vietā.
Argumentējot savu attieksmi pret dzīvojamās platības aplikšanu ar nodokli, V.Muižniece Dienai sacīja, ka TP uzskata, ka neviens no valdības piedāvātajiem nodokļa variantiem nav taisnīgs. Viņa un V.A.Krauklis uzsver, ka ir jāpārliecina starptautiskie aizdevēji par to, ka, lai gan valdība iepriekš apņēmās nodokli ieviest, aizdevējiem ir jāļauj ar to pagaidīt līdz atgriezīsies ekonomikas izaugsme. TP deputāts Kārlis Leiškalns piebilda, ka balsojis pret nodokļa izskatīšanu komisijās tāpēc, ka tas novirzījies no tā sākotnējā mērķa - aplikt ar nodokli īpaši lielus un greznus īpašumus.
Sestdien ārkārtas valdības sēdē plānots no aptuveniem skaitļiem pāriet pie precīziem, izlemjot, cik liela izdevumu samazināšana ir nepieciešama. Pēc E.Repšes sacītā, sēdē valdībai būs lielos vilcienos jāvienojas arī par to, kā samazinās finansējumu katrai no 14 valsts funkcijām: aizsardzībai, veselībai, izglītībai, valsts parāda atmaksai un pārējām. Piemēram, tas nozīmē, ka valdībai šodien jāvienojas par kopējo samazinājumu izglītības funkcijai, taču par detaļām - to, cik daudz samazinās finansējumu mācību grāmatām un cik - zinātnisko pētījumu īstenošanai, - lems vēlāk.
To, ka lineāra izdevumu samazināšana vairs nenotiks, bet budžets tiks griezts, atsakoties no mazāk vajadzīgajām funkcijām, vēlreiz apliecināja E.Repše. Viņš vēlreiz solīja arī to, ka vecuma pensijas netiks samazinātas. Ministrs arī uzsvēra, ka ir kategoriski pret jebkādu nodokļu samazināšanu, ko TP minēja kā vienu no ekonomikas stimulēšanas paņēmieniem.