Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Uzbrukumā līdere tā arī nepieteicās

Neveiksmīga galotne Eiropas čempionāta finālturnīra priekšsacīkšu pēdējā spēlē pārvilka svītru Latvijas sieviešu basketbola izlases cerībām sasniegt nākamo kārtu. Lai gan pēc pavāja pirmā puslaika spēli izdevās ievirzīt labvēlīgākā gultnē, pilnībā pārņemt iniciatīvu un otrā puslaika gaitā iegūt pārsvaru tā arī neizdevās. Galotnē veiksmīgākas un precīzākas bija serbietes (56:62).

Jau pirmajā uzbrukumā, kas kopumā ilga 58 sekundes, Serbijas basketbolistes pie Latvijas izlases groza izcīnīja divas atlēkušās bumbas, radot bažas, ka atkārtosies iepriekšējo spēļu scenārijs ar sakāvi cīņā zem groza. Pirmajā puslaikā tā tiešām arī notika. Lai gan pēc Zanes Jākobsones tālmetiena latvietes panāca 5:2, serbietes ātri atguva vadību un, kā izrādījās, to tā arī neatdeva. Zanes trīspunktnieks arī bija vienīgais precīzais Latvijas komandai - nākamie 17 grozā neiekrita... Cīņa zem groza sagādāja problēmas, taču spēles gaitā situāciju pamazām izdevās izlīdzināt. Īpaši jau otrajā puslaikā, kura sākumā uz brīdi atvērās kopumā klibojošais komandas uzbrukums, ļaujot samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Ar ciešu aizsardzību izdevās apturēt serbietes zem sava groza, taču pašas latvietes nevarēja trāpīt pretējā. Trešās ceturtdaļas gaitā astoņus uzbrukumus pēc kārtas Serbijas komanda nespēja gūt grozu, taču Latvija šo trīs minūšu laikā pati guva tikai vienu punktu. Šādi ilgstoši sausuma periodi spēlē bija trīs reizes, tāpēc arī neizdevās pārtvert iniciatīvu un dot pretiniecēm izšķirošo triecienu spēles gaitā.

Nepilnas piecas minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlase divreiz panāca neizšķirtu, taču īss vājuma brīdis ļāva pretiniecēm iegūt šādā situācijā komfortablu piecu punktu pārsvaru. Mūsu basketbolistēm izdevās pietuvoties metiena attālumā, turklāt divreiz tikt uzbrukumā pie divu punktu deficīta. Diemžēl neviens no tiem nebeidzās ar rezultatīvu metienu. Pat ne ātrais uzbrukums - Kristīne Kārkliņa kļūdījās pēdējā brīdī. Cerības uz pēdējo sekunžu brīnumu apdzēsa pašu kļūda, izmetot sānu autu (starp citu, tādu gan šajā spēlē, gan visā turnīrā bija nepiedodami daudz), kā arī ukraiņu tiesneša bardzība, Ditas Liepkalnes pārkāpumu laukuma stūrī novērtējot kā pārāk rupju un tehniskās piezīmes cienīgu.

Kopumā visā spēlē izdevās apturēt serbiešu līderes, taču ne rezervistes, kuras guva 30 no 62 komandas punktiem (Latvijas izlases rezervistes guva astoņus punktus). Pirmajās divās spēlēs klusējusī Serbijas izlases centra uzbrucēja Jovana Rada guva desmit punktu, turklāt svarīgos brīžos divreiz trāpīja no tālienes. Latvijas komandā tāda spēlētāja, kura regulāri varētu trāpīt, tā arī neatradās.

Latvijas basketbolistes pēc trim piedzīvotiem zaudējumiem palika pēdējās apakšgrupā un cīņu par dalību ceturtdaļfinālā neturpinās. Par karjeras beigām valstsvienībā paziņoja komandas kapteine Liene Jansone.