2009. gadā MasterCard apmaiņā pret izmeklēšanas pārtraukšanu noteica maksimālās komisijas maksas 0,3 un 0,2% apmērā. MasterCard gan turpināja tiesāties, taču 2012. gada maijā Eiropas Tiesa Luksemburgā pielika punktu maksājumu sistēmas pretenzijām, jo pēdējā tā arī nespēja atrast pierādījumus apgalvojumiem, ka augstas komisijas maksas ir patērētāju interesēs un veicina ekonomisko izaugsmi.
2008. gadā EK vērsās arī pret Visa, uzskatot, ka sistēma nepamatoti palielinājusi pārrobežu transakciju tarifus, nepiedāvājot pretim atbilstošus pakalpojumus. MasterCard piemēra ietekmē arī Visa noteica komisijas maksu par pārrobežu maksājumiem debetkartēm 0,2% apmērā.
Eiropas Tiesas 2012. gada lēmums ietekmējis attieksmi pret maksājumu sistēmu noteiktajiem tarifiem arī virknē ES valstu. Lielbritānijā par vietējo tarifu samazināšanu aktīvi iestājas Britu mazumtirgotāju konsorcijs, kas norāda - 2011. gadā, salīdzinot ar 2010. gadu, par 3% pieaudzis skaidras naudas apgrozījums, bet norēķini ar debetkartēm samazinājušies par 5%. Britu tirgotāji reizēm pat atsakās pieņemt banku kartes, jo to apkalpošana viņiem izmaksā 24 reizes dārgāk nekā skaidras naudas pieņemšana. Tāpat par saviem plāniem ierobežot starpbanku komisijas maksas paziņoja Francija un Polija, kas nozīmē - EK ierosinājumiem netrūkst atbalstītāju.