Arī IPB kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad tā tika atzīta par īpašumu reformas subjektu, jau bija ieguvusi kompensāciju par deviņiem īpašumiem tagad Krievijas robežas pusē esošajā Pečoru rajonā.
Igaunijas Iekšlietu ministrijas Reliģijas lietu departamenta vadītājs Ilmo Au pastāstījis Postimees, ka klostera īpašums ir liels, tāpēc vajadzējis ilgāku laiku, lai aprēķinātu tā vērtību. Uz Krieviju tika nosūtīta īpaša komisija, kurai bija jānovērtē tās ēkas, kuras atradās klosterī 1940. gada 16. jūnijā.
Postimees gan uzsver, ka šis lēmums atgādina par nerimušo strīdu Igaunijā starp IPB un Maskavas patriarhāta pareizticīgo baznīcu, kas neatzīst ne IPB darbības kontinuitāti, ne neatkarību. Ikdienā Igaunijā darbojas abas baznīcas. IPB - pārsvarā Rietumigaunijā un salās, bet Maskavas patriarhāta baznīca - valsts austrumos.
Maskavas baznīcai šis Igaunijas valdības lēmums varot būt sāpīgs atgādinājums par strīdu ar IPB. Turklāt pēc trim nedēļām gaidāma Krievijas Pareizticīgo baznīcas galvas patriarha Kirila vizīte Igaunijā.