Taču aiziešanu no valdības R. Dzintars neprognozēja. Viņu izbrīna, ka E. Cilinska demisija pēc nepilniem diviem amatā pavadītiem mēnešiem pieprasīta par nodomu, kam premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) nepiekrita, jo E. Cilinskis viņai apstiprinājis, ka dosies leģionāru piemiņas gājienā 16. martā, ko arī izdarīja. Premjeres lēmumu ar izpratni novērtēja Zanda Kalniņa-Lukaševica no Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš sacīja: «Mēs tagad varam tikai zīlēt, kā būtu, ja Cilinskis nebūtu atbrīvots un ietu gājienā kā ministrs.» Uz to R. Dzintars reaģēja zibenīgi, aicinot padomāt, «kā mēs izskatāmies savu pilsoņu priekšā, ja Rīgas domes priekšsēdētājs var likt ziedus 9. maijā pie pieminekļa Pārdaugavā, bet ministrs nevar nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa».
L. Straujuma cer sagaidīt, ka NA ministra kandidātu nosauks nākamajā pirmdienā. E. Cilinskis kā savu pēcteci ir minējis ministrijas bijušo parlamentāro sekretāru Romānu Naudiņu, kurš no amata atkāpās reizē ar E. Cilinski. Taču pirmdien, kad notika apvienības valdes sēde, R. Naudiņš bija Valmierā un uz sēdi neesot aicināts. Izņemot E. Cilinski, neviens cits ar viņu arī neesot runājis par iespēju pretendēt uz posteni. Tas rada iespaidu, ka apvienībā, iespējams, tiek apsvērtas citas kandidatūras, piemēram, bijušais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards. Lūgts to komentēt, R. Dzintars sacīja, ka par personālijām vēl netiekot runāts.
«Neatkarīgi no tā, kurš būs ministrs, Eināram Cilinskim būtu jākļūst par ministrijas parlamentāro sekretāru. Es uz to uzstāšu. Kopā strādājot, esmu pārliecinājies, ka viņš ir godavīrs un kompetents,» sacīja R. Naudiņš, kura ģimene dzīvo Valmierā, tāpēc tās viedoklis būšot svarīgs, ja piedāvājums tomēr tiks izteikts. Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis iepriekš Dienai pieļāva, ka E. Cilinskis varētu būt parlamentārais sekretārs, jo līdz vēlēšanām ir palicis ļoti maz laika un viņš nozari vislabāk pārzina. Dz. Zaķis atzinīgi izteicās arī par R. Naudiņu kā iespējamo ministru. R. Dzintars sacīja, ka esot nepieciešams laiks, lai nākamo ministru izvērtētu partijā un noskaidrotu arī partneru viedokli. Līdz ar ministru amatus atstāj viss viņa birojs, ar kura darbiniekiem ir jāslēdz jauni līgumi. Taču pirmdien nebija skaidrs, kurš tos parakstīs, jo slima bija arī tieslietu ministre Baiba Broka, kurai bija uzticēts uzņemties šos pienākumus.
VARAM bez īstas vadības bija jau vairākus mēnešus pirms E. Cilinska apstiprināšanas janvārī. Viņa priekšgājējs Edmunds Sprūdžs (toreiz Reformu partija) par amata atstāšanu paziņoja septembrī, bet atkāpās decembrī. E. Cilinskis jau bija daļēji sakārtojis mantojumā saņemtās problēmas un pagājušajā nedēļā ar Latvijas Pašvaldību savienības domniekiem vienojies par ES fondu iekšējās sadales principu pašvaldībām nākamajā plānošanas periodā, kur atlika vēl pielikt galīgo punktu. Kad Diena vaicāja R. Dzintaram, kas tagad notiks ar ES fondu sadales jautājumu, viņš aicināja vērsties pie E. Cilinska.