Slimību profilakses un kontroles centra jaunākie gripas monitoringa dati rāda, ka no 21. līdz 27. oktobrim pneimonijas gadījumos ambulatorajās iestādēs vērsušies par 54,1% vairāk pacientu nekā nedēļu iepriekš.
Veselības centrs 4 ģimenes ārste Dana Misiņa stāsta, ka nereti pneimonija ir saaukstēšanās, bronhīta vai citas elpceļu slimības komplikācija. Pneimonijas izpausme ir klepus, drebuļi, temperatūra paaugstinās līdz 40 grādiem, sāp galva un krūtis, turklāt sāpes krūtīs pastiprinās dziļākas ieelpas laikā. Pneimonijas pirmās pazīmes ir dzeltenas vai zaļganas krēpas klepojot, sāpes plaušās. Lai nesaslimtu, ļoti svarīga ir profilakse - imunitātes stiprināšana, lietojot pilnvērtīgu, vitamīniem bagātu uzturu, un uzņemot pietiekami daudz šķidruma, ieturot regulāras ēdienreizes, ievērojot sabalansētu dienas režīmu, veicot regulāras fizikās aktivitātes un atpūšoties svaigā gaisā, uzturot iekšējo mieru un pozitīvas emocijas, kā arī lietojot dabīgos imunitātes stiprinātājus, piemēram, dzērvenes un ķiplokus.
Pneimonija ir viena no izplatītākajām slimībām, ar kuru slimo visās vecuma grupās, bet tā ir viens no galvenajiem vecāka gadagājuma un hroniski slimu cilvēku nāves cēloņiem. Ir pieejamas vakcīnas, lai novērstu noteiktu pneimoniju veidu rašanos. Īpaši tās rekomendējamas cilvēkiem ar hroniskām slimībām, piemēram, hroniskiem bronhītiem, diabētu, kā arī sirds un asinsvadu slimībām, norāda D. Misiņa.