Straujā mēra izplatība var nozīmīgi ietekmēt cūkkopības pastāvēšanu Latvijā, tādēļ noteikts, ka konkrēti biodrošības pasākumi jāsāk īstenot arī tajās cūku novietnēs, kas neatrodas Āfrikas cūku mēra ārkārtējās situācijas teritorijā, - tas jāizdara ne vēlāk kā šī gada 31. oktobrī.
Līdz ar noteikumu grozījumiem palielināta kompensācija tām saimniecībām, kuras nevar īstenot biodrošības pasākumus un cūkas ir spiestas nokaut. Par pieaugušu vaislas dzīvnieku - sivēnmāti, vaislas kuili - noteikta kompensācija 170 eiro pašreizējo 115 eiro vietā. Par nobarojamu cūku un vaislas cūku - 120 eiro pašreizējo 65 eiro vietā, bet par piena sivēnu - 35 eiro pašreizējo 25 eiro vietā.
Paplašināta arī Āfrikas cūku mēra ārkārtējās situācijas teritorija. Tā noteikta 21 novadā - Vārkavas, Līvānu, Viļānu, Cēsu, Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Gulbenes, Cesvaines, Ērgļu, Madonas, Lubānas, Kokneses, Pļaviņu, Krustpils, Varakļānu, Salas, Viesītes, Jēkabpils, Aknīstes un Ilūkstes novadā. Ārkārtas zona noteikta arī piecu novadu atsevišķos pagastos - Ogres novada Ķeipenes, Taurupes, Mazozolu, Madlienas, Meņģeles un Krapes pagastā; Jaunjelgavas novada Seces, Staburaga un Sunākstes pagastā; Daugavpils, Preiļu un Riebiņu novadā un četrās pilsētās - Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā, Rēzeknē.
LETA