Viņš man pačukst, ka Stokholmas arēnā _Ericsson Globe_ ticis iekšā bez biļetes, taču par grēcinieku sevi neuzskata: «Es zaudēju biļetes uz astoņiem turnejas sākuma koncertiem, kas tika atcelti. Biju pārsteigts, cik viegli iekļūt šajā zālē bez biļetes, Lielbritānijā pārbaude ir zvērīga!»
Šajā turnejā viņš apmeklējis 17 koncertus, priekšā viņam vēl pieci šovi. Labākais bijis pirmais no diviem koncertiem Parīzē: «Un nākamajā dienā pie Triumfa arkas satiku Flečeru. Es viņam teicu, lai pamaina koncerta dziesmu sarakstu, jo man tas jau ir apnicis.» Viņš man stāsta savu depešista biogrāfiju, īpaši izceļot detaļas, kas saistītas ar Baltiju. «Pēc DM šova Tallinā aizgāju uz Depeche Mode bāru, kur sacentos tekilas dzeršanā ar citiem domubiedriem.» Viņš bijis tādā bezfilmā, ka nākamajā rītā pamodies uz ielas un nokavējis autobusu uz Rīgu. Tas notika 2006.gada martā. Koncertu Rīgā viņam neizdevās apmeklēt arī pērn maijā - tas bija viens no 17 atceltajiem šoviem (iemesls - Gahana veselība). Mūsu komunikācija loģiski noslēdzas, kad sektorā ierodas divas viegli iereibušas zviedrietes, kuras gatavas uz daudz ciešāku kontaktu ar «Gahana kopiju».
2009.-2010.gada turnejas Tour of the Universe grafikā - 102 koncerti. Dizainu un režiju veidojis DM vizuālā tēla «konstruktors» fotogrāfs Antons Korbijns. Šovs veidots ekspresīvā minimālisma stilā. Videoekrāna augšējā daļā ir izliekta sfēra - izspiedies globuss jeb visu redzošā acs. Koncerts piedāvā kristāldzidru kopbildi, kas kontrastē ar iepriekš Latvijā redzētajiem DM šoviem - gan Arēnā Rīga, gan Lielupes tenisa hallē, kur visa zāle, šķiet, bija ietīta «narkotiskā miglā» (svaigu gaisu varēja elpot DM koncertā Skonto stadionā).
DM gandrīz pilnībā atteikusies no vizuālās agresijas un depresīvisma. Depresīvākais tēls, iespējams, ir gigantiska vārna uz ekrāna (Walking in My Shoes; šīs dziesmas laikā britu fans pārtrauc flirtu ar meitenēm un histēriski vicina pa gaisu zābaku). Vēl ir videostāsts, kas pietuvināts filmas Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu estētikai (In Chains), pavisam dzīvespriecīgi gaisabaloni, kas lido ne tikai uz ekrāna, bet arī skatītāju zālē (Policy of Truth), rakstāmmašīna, kas drukā dziesmas tekstu (Precious). Visjautrākais video ilustrē hitu Enjoy the Silence - Deivs Gahans, Mārtins Gors un Endijs Flečers uz ekrāna pārvietojas astronautu skafandros.
Koncertā mūziķi sludina ne tikai vieglumu un prāta skaidrību - viņi ar humoru, pašironiju un apbrīnojamu dzīvīgumu pārskata savu muzikālo mantojumu. Gahans smaidot griež fuetē. Gors solopriekšnesumos izstaro androgīnu šarmu, apžilbinot ar rokassprādžu spīguļiem. Flečers lēkā uz vienas kājas un kaut ko košļā. Visi ir absolūti laimīgi - jau šova sākumā pēc dziesmas Hole to Feed Gahans noskūpsta Goru uz vaidziņa. Fināls ar Personal Jesus pārvēršas par diskotēku - lai gan sausi lakoniskais elektroblūza ievads liek atcerētis kantrimūzikas leģendas Džonija Keša versiju, dziesma drīz «ierullē» disko sliedēs. Uz ekrāniem dejo garkājainas skaistules, kuras nemaz nekautrējas izplest rokas kā Jēzus, viņām pievienojas arī Gahans, Gors un Flečers - daudzko pieredzējušie cilvēki ļaujas optimistiskām un iedvesmojošām izklaidēm. Jūs varat pievienoties - punkts turnejai tiks pielikts 27.februārī Diseldorfā.