Taču Vienotības valdē, kas uz savu sēdi pulcējās 27. decembrī, dominēja viedoklis, ka premjeram tomēr ir jābūt cilvēkam no pašu partijas. Tāpēc nevar izslēgt, ka Vienotība var atgriezties pie savas līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūras. Joprojām pretendentu sarakstā ir arī zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Gadumijā S. Āboltiņa devās atpūsties ārpus valsts, bet pirms tam uz jautājumu, vai pretēji sākotnēji noraidītajam piedāvājumam vadīt valdību viņa tomēr varētu tam piekrist, S. Āboltiņa labā noskaņojumā Dienai atbildēja: «Kāpēc gan ne?» E. Rinkēvičs, kurš bija ieradies Vienotības birojā, lai partijas kopā varētu paziņot par tuvināšanos, uzreiz gan norādīja, ka līdz Jaunā gada pirmās nedēļas nogalei uzvārdus sabiedrība neuzzināšot, jo politiķi tos vēl nezinot. Tas liedza noskaidrot arī viņa paša domas par iespēju pretendēt uz valdības vadītāja amatu, jo «negrasos par šo jautājumu spekulēt», sacīja E. Rinkēvičs.
Ir pagājis jau vairāk nekā mēnesis kopš Valda Dombrovska (Vienotība) paziņojuma par demisiju, bet valdošo partiju politiķi nav pat uzaicinājuši uz konsultācijām potenciālos sabiedrotos no Visu Latvijai!-TB/LNNK un Zaļo un Zemnieku savienības. Premjera paziņojums par atkāpšanos pasteidzināja Vienotības un Reformu partijas tuvināšanos, kurai pirmsākumi jāmeklē jau 2012. gada nogalē, kad partijas runāja par iespēju kopīgi startēt pašvaldību vēlēšanās, taču nevienojās. Sarunas atsākās pagājušā gada septembrī, kad jau bija skaidrs, ka viena Reformu partija nākamajā Saeimā nevar iekļūt. Līdz 18. janvārim, kad ir paredzēts Vienotības kongress, abu politisko spēku pārstāvji izstrādās ceļa karti, kurā būs atspoguļots sadarbības koordinācijas mehānisms. Reformu partijas domē to jau apspriedīs 11. janvārī.
Reformu partija 11. Saeimas vēlēšanās pat ieguva par diviem mandātiem vairāk nekā Vienotība un saņēma 22 vietas parlamentā, bet tagad partijas vairs nevar uzskatīt par līdzvērtīgiem partneriem. RP, kas ir zaudējusi vēlētāju atbalstu, ir 14 deputātu. Partiju savstarpējās attiecības nav bijušas vienkāršas, bet E. Rinkēvičs, kurš pats RP iestājās tikai 2012. gada janvārī jau kā ministrs, tagad saka: «Šis ir brīdis, kad visi pāridarījumi ir jāaizmirst. Politikā visādi gadās.» Nākamajās Saeimas vēlēšanās Vienotība aicina RP biedrus savā sarakstā, bet ar norunu, ka tad ir jāstājas Vienotībā, kam savukārt RP biedri nesteidz piekrist. Kāds Vienotības valdes loceklis atzina - jo drīzāk RP politiķi iestāsies Vienotībā, jo lielāku teikšanu tajā iegūs.
RP līderis Edmunds Demiters apgalvo, ka nav runa par RP likvidāciju - partija tikai nepiedalīsies vēlēšanās. Taču, ja tās gaišākie prāti sastāsies Vienotībā, tad grūti iztēloties RP pastāvēšanas lietderību. No Vienotības valdes locekļu sacītā izriet, ka vietas Vienotības kandidātu sarakstā tiks piedāvātas visiem RP Saeimas deputātiem un ministriem. Var pieļaut, ka ne visi šo iespēju izmantos, jo ir deputāti, kas lūkojas arī uz Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK pusi, kādu citu partiju vai vēlēšanās vispār nekandidēs. Taču vispirms maijā būs Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās RP plāno startēt atsevišķi, apstiprināja saraksta līderis Vilnis Ķirsis. No Vienotības biedriem gan izskan neoficiāli pieļāvumi, ka V. Ķirsim noteikti atrastos vieta arī Vienotības kandidātu sarakstā, kurā gan jau ir sīva konkurence.