Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Diktatoru ierocis – arī... referendums

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Sadams Huseins
S
Zebs pacēla šauteni, bet pēdējā brīdī viņam ienāca prātā doma - ja nu viņš izdara slepkavību! - Ei, svešiniek, ja tu esi dzīvs, tad dod zīmi un pacel roku! Ja tu esi lelle, tad šāviens tev nekaitēs. Ja tu esi velns, tad arī, es domāju. Bet, ja tu esi cilvēks, kas tēlo mironi, tad esi pelnījis lodi par muļķību! Skaitu līdz trīs, pēc tam šauju! Viens, divi... trīs!
Sadams Huseins
S
Ei, Bil Grifit, ja tu nepalaidīsi vaļā virvi, tad dabūsi māgā tādu lādiņu, ka atlikušo mūžu ēdīsi tikai putriņas, un vispār jūs te nevienu nepakārsiet, kamēr Zeba Stampa līķis nebūs novēlies zemē un daži no jums līdz ar viņu.--- vēl viena tiešās demokrātijas izpausme, Tomass Mains Rīds, Jātnieks bez galvas.
Sadams Huseins
S
Un vai mesjē d'Artanjana un mesjē Bernažū attiecību skaidrošana duelī arī nebija tiešā demokrātija?
citāts
c
Tevis dēļ, Bil Grifit, es vārdus netērēšu, bet tu, Vudlij Pointdekster, un tu, Sem Menlij, taču saproti, ka bezsamaņā guļošam cilvēkam nevar piespriest nāves sodu? (Tomass Mains Rīds. Jātnieks bez galvas, citāts pēc atmiņas) --- starp citu, vai tad linča tiesas nebija tās pašas tiešās demokrātijas izpausme, tikai tieslietās? Vergturu štati kā demokrātijas citadeles?
Sadams Huseins
S
Vēl viens piemērs - referendums par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, pēc kura visi referenduma bīdītāji aizbēga no politikas (ko agrāk darīja ar dezertieriem, Sedleniek?) bet viņu vietā nākusī Meja nekādi nevar piedzemdēt reālu priekšlikumu :D Nāksies piekrist Cepumam - katru instrumentu ir iespējams lietot dažādi. Piemēram, ar nazi var sagriezt maizi , bet var arī laupīt uz lielceļa. Ar referendumu var izlemt valstij svarīgu jautājumu, bet var arī legāli noformēt valsts iznīcināšanu vai sašķelšanu. Cenzūrai atkal lēkme - publicēts ar otro mēģinājumu.
Tālviedrunis
T
Pietiek!!! Rakstīšu atlūgumu!!! Vēl viena zoss atzinās, ka referenduma mērķis bija Spānijas šķelšana!!! Kādi oponenti, kādi argumenti, kad paša kolēģes dur nazi mugurā??? Zoss!!!
  • 0
  • 0
Anna
A
Jaunas valsts dzimšana mūsdienu pasaulē nekādi nav iespējama bez kādas citas valsts sašķelšanas. Tāpat kā savulaik Latvijas dzimšana un tās neatkarība, ar kuru visi nepārtraukti tā lepojamies, bet, ja runa ir par citu mazu tautu, tad izliekamies neredzam?
  • 0
  • 1
Sadams Huseins
S
''Tiešā demokrātija'' ir mīts. Pat senajās Atēnās bija profesionāli politiķi, kuriem valsts administrācija bija maizes darbs, un pārējie pilsoņi, kuri varēja atvēlēt stundu, lai ierastos uz tautas sapulci un nobalsotu. Jebkura nodarbošanās kādam izdodas labāk, bet kādam sliktāk, tātad par profesionāļiem kļūst tikai labākie.
fakti sakauj rusmelus
f
Nacisti, komunisti un citi tamlīdzīgi radījumi ir ļoti labi iemācījušies tēlot demokrātus, par tādiem nekļūstot. Gan nacismā, gan komunismā bija partiju sistēma (ar vienu atļautu partiju), vēlēšanas (ar vienu variantu, kā balsot), vārda brīvība (teikt to, kas atļauts, bet neko citu) un, protams, sajūsmā kliedzošas ''tautas'' atbalsts līderiem (tie, kas viņus neatbalstīja, arī kliedza, tikai telpās ar labu skaņas izolāciju un ne aiz sajūsmas). Visi nacistu un komunistu izcīnītie kari vienmēr notika vai nu ''aizstāvot tautiešus ārzemēs'' vai pēc šo ''tautiešu'' ''lūguma''. Un, protams, visas robežu pārbīdes tika demokrātiski apstiprinātas (N irnbergas tribunāls gan bija citās domās).
fakti sakauj rusmelus
f
Tas, ka referendums ir diktatoru un pat nacistu ierocis, nav nekāds jaunums. 1938. gadā Hitlers rīkoja referendumu par Austrijas pievienošanu Vācijai. 2014. gadā Putins - par Krimas aneksiju. Latvijas valsts nodevējs, neonacists ļindermans rīkoja Latvijā referendumu par rusifikāciju. Ko nu, sedleniek? Vai nu jāatzīst, ka trīs nosauktie personāži bija demokrāti vai ka jūs tomēr esat lēts melis?
Kūka
K
Cepum, angļu idioma "out there" nozīmē nevis "tur, ārā", bet "visapkārt mums".
The Guardian
T
The Guardian izskaidro Katalonijas referendumu divās minūtēs: https://www.youtube.com/watch?time_continue=144&v=1Ijo0MF4g6A
prese
p
Skatos kādu lielu Rietumeiropas laikrakstu (lielāko savā valstī). Vēl ir rīts un ne visi ir pamodušies, bet no plkst.6 līdz plkst.9.51 tajā ir publicētas 9 Eiropas ziņas, no tām 7 ir par Kataloniju. Katalonijas jautājums aizņem 80% no Eiropas ziņām. Bet ko dara "Diena"?
demokrātija
d
Es oligarhu demokrātijas izpratne: ja sarīkot Eiroparlamenta vēlēšanas valstīs ar dažādām interesēm, salikt vajadzīgo vairākumu no visas pasaules proletāriešu pensionētajām politiskajām prostitūtām, kas ir gatavas izpildīt jebkuras vēlmes, tā lūk ir demokrātija. Bet ja kāda tauta pati lemj pretēji ES regulām un direktīvām, tad tā ir diktatūra. Orvelam bija taisnība.
populisms
p
Ir tāda veca, laba tradīcija komentos - jo lielāks nejēga, jo skaļāks niks :D Piemēram, cilvēks, kuram nav nekādas sajēgas par demokrātijas pamatiem, nekautrējas saukties ''demokrātija''. Tajā pašā laikā šis pats cilvēks principā nav spējīgs saprast, ka demokrātija nav nekas cits kā dažādu interešu pārstāvju spēja vienoties par kopīgu darbību un nekaunās arī no nacistu naida runas - visus citādi domājošos šī prostitūta saukā savā vārdā. Runājot par regulām, direktīvām vai jebkuras valsts likumiem, par tiem strīdas pieņemšanas gaitā, BET pēc tam kad tie ir pieņemti, tos pilda. Demokrātija nenozīmē principiālu uzspļaušanu visu pārējo interesēm, jo, kad visi pārējie zalvē spļaus pretī, tu noslīksi :D Pēc nacistiskā madžiņgestapo domām aizliegts viedoklis - gestapo iedarbijna bēbīšu spēlīti '''Pievienots komentārs nav pievienots'', bet komentārs tomēr tiek publicēts ar otro mēģinājumu.
  • 2
  • 2
populisms
p
Ja kāda tautas daļa lemj pretēji krimināllikumam - piemēram, uzskata, ka krimināllikuma pants par zagšanu neeksistē, un attiecīgi rīkojas - un tiek par šādu lēmumu sodīta, vai tā ir diktatūra vai nav? Ja ir, kāpēc?
  • 2
  • 2
populisms
p
Iegaumē, fašistu prostitūta rustrolli valsts nodevēj - saukāšanās un naida runa tavā izpildījumā vairs nav demokrātija, bet vistīrākais nacisms. Tas pirmkārt. Otrā nacisma pazīme - slēpšanās aiz bļāvieniem par ''tautu''. Protams, tie, kas balsoja pretēji taviem, prostitūta, uzskatiem, ir necilvēki un netauta un tas ir demokrātiski :D Treškārt, cik referendumotāji un bļāvēji ir kaut vai turējuši rokā vienu regulas priekšlikumu, pat nerunājot par to, ka būtu pāršķirstījuši un vispār nesapņojot par to, ka varētu būt izlasījuši un iedziļinājušies?
  • 2
  • 2
Cepums
C
patiesība, kā zināms, ir tur, ārā. Varbūt pamainot vārdu kārtību sanāktu jēdzīgāk. Piemēram - Referendums - arī diktatoru ierocis. Jautājums ir, uz kādu rezultātu tas ir vērsts. Apskatītajā gadījumā, uz valsts sašķelšanu, tātad vājināšanu. Kā jau daudz kas, tas ir tikai viens no instrumentiem un pats par sevi nav ne slikts ne labs.
populisms
p
1938. gada referendumā par pievienošanos Hitlera reiham, protams, balsoja austrieši, jo vācieši jau bija šajā reihā no 1933, gada. Tomēr Nirnbergas tribunāls uzskatīja šo referendumu nevis par demokrātijas izpausmi, bet par noziegumu.
  • 1
  • 1
starp citu
s
Gan nacisma, gan komunisma propagandonu jājamzirdziņš - spēlēšanās ar ''sociālistiskiem'' saukļiem un naida kurināšana pret ''eliti'' vai ''oligarhiem'', neskatoties uz to, ka gan vienā, gan otrā režīmā pastāvēja privileģētu partijas funkcionāru grupa, bet Vācijā arī kapitālisms. Starp citu, sociālā naida kurināšana ir vienīgais nesodāmais naida kurināšanas veids, ko mūsdienu nacisti arī nekautrējas izmantot. Pie tam ''oligarhos'' vai vismaz ''atbalstītājos'' var ierakstīt jebkuru pretēji domājošo, arī jaunieti, kurš tikko sācis darba gaitas un pagaidām strādā par vismazāko algu.
  • 1
  • 1
rustrollim, nacistam
r
Ar ko ''netaisnīga'' valsts atšķiras no ''taisnīgas''? Vai Krievijas Federācija ir ''taisnīga'' vai ''netaisnīga'' valsts? Ja ''taisnīga'', kāpēc? Ja ''netaisnīga'', cik valstīs tā jāsadala?
  • 1
  • 1
populisms
p
1938.gadā vācieši referendumā nobalsoja par pievienošanos Hitlera reiham. Kāpēc Nirnbergas tribunāls atzina šo referenduma apstiprināto pievienošanos nevis par demokrātijas izpausmi, bet par noziegumu?
  • 3
  • 1
demokrātija
d
2005.gadā franči referendumā bija nobalsojuši pret ES konstitūciju. ES oligarhi ir sapratuši, cik tauta var būt bīstama, jo tā var izjaukt visus viņu plānus. Tāpēc frančiem vairs nav tiesību rīkot referendumus.
  • 4
  • 4
cepumam
c
Šis referendums ir vērst nevis uz valsts vājināšanu, bet gan paredz vienas netaisnīgas valsts vietā izveidot divas taisnīgas valstis (īstenībā četras, jo baski un galīsieši sekos kataloņu piemēram). Par vienu Dienvidslāviju kļūs mazāk, par četrām nacionālām valstīm vairāk. Čehija un Slovākija nav kļuvušas vājākas pēc Čehoslovākijas pazušanas, tieši otrādi, tām vairs nav veco problēmu un strīdu, tās var sadarboties.
  • 7
  • 3
Hmm
H
Domājams, ka Šveicē vai Islandē publika tagad ir ieslīgusi dziļās pārdomās. Stāsta, ka asiņainais Šveices govju ganu režīms gatavojoties referendumam par referendumu aizliegšanu.
Lotgolis
L
Mums Latgale ari vajag refrendumu par latgales atdalisanos

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vāja, bet nekrīt. Kāpēc?

Nule Evikas Siliņas valdībai apritēja pirmais gads, un jāatzīst, reti kad citkārt diametrāli pretējos uzskatos esoši sabiedriskā viedokļa toņa noteicēji bijuši tik vienprātīgi savos kritiskajos vērt...

Ietekme globālā mērogā

Nedēļas pirmajā pusē Libānā divas dienas pēc kārtas tika piedzīvotas sprādzienu sērijas – otrdien eksplodēja vairāki tūkstoši peidžeru, bet dienu vēlāk – simtiem rāciju, ko saziņai izmantoja vietē...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē