Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Meļņiks: Ielaisto slimību likums

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
LALA
L
taisīju sirds operāciju, un palātā no 4iem pacientiem trīs bija pensionāri, ja vēl būtu kāds "ārzemju latvietis", tad sanāktu ka reāli savu ārstēšanos ar nodokļiem apmaksā 1 no 5 cilvēkiem.......................UN KĀDU VESELĪBAS APRŪPI TAD JŪS GRIBAT?
Elementāri
E
Vienīgā problēma veselības aprūpes sistēmā ir tā, ka trūkst naudas. Un tas palielina nealiekamo gadījumu skaitu un vēl vairāk noēd jau tā nepietiekamo naudu. Vai šī "reforma" kaut ko risina? Nē, jo "iezīmētās" naudas daudzums ir vēl mazāks, nekā tagad nepietiekamais veselības budžets. Bet naudas veselībā trūkst ne tikai tādēļ, ka vispār maz naudas, bet arī tādēļ, ka veselībai mēs arī proporcionāli (pret citiem budžeta tēriņiem) atvēlam mazāk, kā citās valstis. Tas ir vienīgi politiskās izšķiršanās jautājums. Ja mazāk tērētu "vispārīgos valdības dienestos (lielākā izmaksu pozīcija pamatbudžetā!!!) un "ekonomiskajā attīstībā" (2.lielākā pozīcija, bet valsts ar biznesu nenodarbojas!!!), bet veselībai proporcionāli vairāk, tad naudiņas ciešamai aprūpei pietiktos (un ietaupītos uz ātrajiem = vēl vairāk naudas plānveida palīdzībai!).
Ieva
I
No kopprodukta procenta beidzot jāatsakās. Latvijā situācija ir tik slikta, ka vajadzētu statistiķu (ministrija it kā tādus algo) ievāktā informācija, un jānosaka, cik īsti tās naudas vajag, lai stāvoklis nepasliktinātos. Tas nav sarežģīti, ar to pat vidusskolnieks tikt galā: esošie slimnieki, stadijas, komplikācijas, paredzamais mūža ilgums konkrētajā stadijā (piemēram, kompensēts 2. tipa diabēts, salīdzinot ar nekompensētu, salīdzinot ar nekompensētu ar komplikācijām), mirušo skaits, jaunu gadījumu skaits....
  • 0
  • 0
khe!
k
Meļņiks laiž pārmijus ar Toču! Gatavojas vēlēšanu maratonam!
jap
j
valsts kases parvalditai vienotibai taču nav nauda latvijas cilveku arstniecibai, jalobe bankas, jaizmitina granatas, sirijai jasuta utt. latviesu iznicinatbrigade vienotiba ar savu pasaules zidu vezumu
Dace
D
to ka valsts apmaksātie pakalpojumi trīs mēnešus nebija pieejami nevienam - ne bērniem, ne pieaugušajiem , jau aizmirsies, Circene lepni iesniedza 2014. gada budžetu vēl mazāku, un tas risinās problēmu? Tie kas dzīvo un strādā ārzemēs iet par maksu, jo rindas izstāvēt ir nereāli!
Ieva> Dace
I
Circenei acīm redzot otolaringologs vai neirologs ir steidzami vajadzīgs, jo, oficiāli uzsākot savu mākslīgās apsēklošanas programmu, viņa ar tādu pārliecību stāstīja, ka tā kā situācija uzlabojoties, varam arī luksus atļauties....
  • 0
  • 0
cereetaajs
c
Nu gan tev saimnieks licis sarakstīt visādas blēņas.
rīdziniece, kurai tuvojas pensijas
r
Un kāpēc pensionārus pieskaita, kā to kategoriju, kura ir pielīdzināta bērniem, bezdarbniekiem u.tml., kuri nemaksā ienākumu nodokli - no pensijas virs 165,- latiem 9cik nu tur tagad tas ir eiro...) taču atvelk ienākumu nodokli!!! Nodokļi ir jāmaksā! Bet šī ministre, domājams, nedzīvo uz zemes... Ne jau nu šādā veidā panāks nodokļu maksāšanu - cilvēki vienkārši neies pie ārsta! Un vispār, lai saņemtu valsts apmaksāto medicīnisko palīdzību ir jāpārvar neciešamas gaidīšanas mokas - nav iespējams to saņemt laicīgi. Kaut vai glaukomas slimnieks - lai pierakstītos Stradiņos pie ārsta vajag lielu izturību.
Šoreiz,
Š
Meļņik, garām. Ja slimnieks nav ārstējamo sarakstā, ārsts viņam izrakstīs kvīti par pilnu pakalpojuma cenu. Tāpat kā es tagad maksāju pilnu cenu ARS'ā, un tajos gados, kad ir apdrošināšana, daļu apmaksā apdrošinātājs, kad nav apdrošināšanas, prasu 25% atpakaļ no sevis nomaksātajiem nodokļiem. Pie ģimenes ārstiem neeju, jo tur jāgaida bezjēdzīgās rindās un nekad nevari zināt, cik ilgi būs jāsēž. Un ārzemju latviešiem - ja jau viņiem bija žēl Latvijai maksāt tos 5% (tagad 4,5%), ko nosaka dubultās nodokļu neaplikšanas likums, lai maksā pilnu cenu par ārsta pakalpojumu (vai pateicību aploksnītē, vai arī dakterējas savā mītnes zemē).
Ieva
I
Turklāt, durik, ne par to ir runa, bet gan par to, ka šī te Circenes fiksā ideja tikai vairos neatliekamās klientus (jo traumas un salāti ar dizentēriju jau tagad ir niecīga daļa). Un neatliekamā ir visdārgākā. Tāpēc cietīs pirmkārt nodokļu maksātāji, kam nav tā piķa, kā tev (lūdz dievu, ka nesaslimsi ar ko nopietnāku par iesnām)!
  • 6
  • 3
Ieva
I
Ārzemēs dzīvojošie latvieši tik un tā maksā. Bet tā - ne visiem ir tas piķis, īpaši tiem, kam darba devējs ir pateicis, ka vai nu darbs, bet nodokļi netiek maksāti, vai nekāda darba un nekādu nodokļu
  • 4
  • 2
ome
o
Nesaprotu, esmu nelielas saimniecibas īpašniece kurai pēc likuma nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis vien sociālais,tad tagad kur man palikt pēc ministres domām? Tā šķiet, ka viņa nemaz nezina valsts likumus bet vien truli skatās ārzemju latviešu vierzienā.Ļoti gribēt saņemt ministres atbildi.
Ieva>Ome
I
Sorry, tas koments 12:04 ir mans.
  • 0
  • 0
ome
o
Bet ko iesāks godīgais maksātājs, kam ārsts un/vai izmeklējumi/operācija ir vajadzīga, bet visa nauda jau gada pirmajā pusē ir iztērēta neārstēto 2. tipa diabētiķu un smēķētāju (viņi jebkurā gadījumā notērē lielāko daļu budžeta) ārstēšanai?
  • 3
  • 2
Ieva
I
Ārzemēs dzīvojošos vainot var tikai tas, kas nezina par kvotām un rindām: pierakstīt pie speca tajā dienā, kad rads vai draugs apmeklēs Latviju, teorētiski var (vajag trāpīt kvotu atvēršanas dienā, protams, ja vien pilsonis par vajadzību ārstēties ir atcerējies pietiekami daudz mēnešu pirms atvaļinājuma/brīvdienām), tad vēl jau ir izmeklējumi un atkārtota vizīte pie speca, un tas tikai par naudu....
Ieva
I
Interesanti, par ko mīnuss? Tici man, lai par pacienta iemaksu tiktu pie speca, jāgaida 3-10 mēneši, varbūt pat ilgāk, gada sākumā bišķi mazāk, beigās-bišķi vairāk, izmeklējumi tāpat ir vairāki mēneši, turklāt jātrāpa kvotu atvēršanās dienā: ja savlaicīgi nesazvanīsi, gaidi nākošo šādu dienu. Savukārt, ja kaite nekādu izmeklēšanu neprasa, tad bez ārsta var gluži labi iztikt.
  • 4
  • 2
danna
d
Tieši tā - ārzemēs dzīvojošie jau sen Latvijā ārstus apmeklē - ja vispār to dara, tikai par maksu! Apnikusi jau tā malšana, ka aizbraucēji kvotas noēd! Ja cilvēks legāli strādā, nav nekādas vajadzības braukt pie ārsta uz LV, viss uz vietas pieejams.
  • 4
  • 2
MV
M
Vai morgā arī pieņems tikai nodokļu maksātājus? Mani izbrīna tas, ka Circenes k-dze, būdama ārste, nostājas pret ārsta ētiku-pret Hipokrāta zvērestu. Vai varbūt tāds vairs neeksistē?
>>Ome.
&
Starp citu citur par nodokļu nemaksāšanu ari cietumā sedina...
to hmm
t
- kā īstens Salaspils nometnes nacistu līdzskrējēju pēctecis... ..................................................................................................................... Cik noprotams,esat poļu virsnieku slepkavu Katiņā līdzskrējēju pēctecis, pēc tautības ''atbrīvotājs''...
  • 3
  • 3
hmm -> ">>"
h
Starp citu, arī cietumā ir ārsti.... - tu piedāvā viniem neārstēt cietumniekus ? - "tik ļoti" humāns tu esi... - kā īstens Salaspils nometnes nacistu līdzskrējēju pēctecis...
  • 10
  • 4
Ome
O
Šķirot rīdziniekos un citos nav labi, bet šķirot pēc nodokļu maksāšanas - lieliski. Vai kādreiz Circenei , kaut galīgā vecumā, nevajās murgi par izdarīto?
Qw
Q
Un si netaisniba ir daudzas Eiropas valstiis, un divainakais ka cilveki atbalsta jo lielakie nodoklu nemaksataji biezi ir bagataki ka maksataji.
:)))))
:
Ministre vnk kljudijusies profesijas izveelee.... kam negadaas...?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Drošība – aktualitāte Eiropā

Aizvadītajā nedēļā Strasbūrā noritēja Eiropas Parlamenta (EP) pirmā šī rudens sesija, un līdz ar to darbu ar pilnu jaudu ir sācis jūnijā ievēlētais EP sastāvs.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē