Meistares viens no iecienītākajiem materiāliem – lins – sastopams tamborētas aukliņas tehnikā veidotajos darbos, kas līkločiem izlocīts un savienots ar veiklo dūrienu. Vēl Birutas mantojums ir dažādi adītie un tamborētie lakati un mežģīņadījuma zeķes.
Birutas radošais veikums atzinīgi novērtēts gan vietējā un valsts līmeņa izstādēs un pasākumos, kā arī plaši atspoguļots žurnāla Praktiskie Rokdarbi lappusēs. Studijas vadītājas darbā Biruta ir audzinājusi un atbalstījusi daudzas šobrīd aktīvas un čaklas rokdarbnieces, pamanot un izceļot saulītē kādu nezināmu, apslēptu talantu.
«Biruta mūsu atmiņā palikusi ne tikai ar filigrānajiem rokdarbiem, bet arī ar savām cilvēciskajām īpašībām – saulaino smaidu, sirsnīgo attieksmi ne vien pret studijas dalībniecēm, bet arī pret jebkuru satiktu un iepazītu cilvēku», stāsta Pārdaugavas kultūras apvienības Tautas lietišķās mākslas studijas “Rītausma” dalībnieces, izstādes veidotājas.
Birutas Bīriņas (1938–2021) mūžs pagājis rokdarbu rakstos, viņa bijusi tautas daiļamata meistare (kvalifikācijas tituls, ko no 1961. līdz 2000. gadam piešķīra par nozīmīgiem sasniegumiem lietišķajā mākslā), Tautas lietišķās mākslas studijas Rītausma ilggadēja (2007–2019) vadītāja. Interese par smalkajiem rokdarbiem attīstījusies dzīves gaitā un no 1978. gada turpinājusies studijā Rītausma, tolaik studijas vadītājas Birutas Šmites vadībā. Sākumā darbojusies vispopulārākajās tehnikās – adīšanā un tamborēšanā, bet vistuvāk sirdij kļuva mezglošana. Skaistie mezglojumi – somiņas, grāmatzīmes, jostas, dvieļu gali – bijuši apskatāmi daudzās tautas lietišķās mākslas darinājumu izstādēs.