Savukārt 6. septembrī plkst. 16 izstādes ietvaros notiks tikšanās ar mākslinieku, lai dziļāk izzinātu izstādes stāstu.
Izstāde Manai Dzimtenei pirmo reizi bija skatāma galerijā Alma Rīgā, 2016./2017. gadu mijā, tiekot iekļauta astoņu Purvīša balvas 2017 nominantu vidū. Izstādē iemūžināts Latvijas lauku ainavas portrets un šī laika sava veida vizuālais kods – lauku māju pamestības paralēlā pastāvēšana ar nākotni laukos dzīvojošajos cilvēkos.
Ivars Drulle par izstādes ideju saka: “Šī izstāde ir par vizuālajiem pieturas punktiem ainavā. Simtiem pamesto māju tuvākajā apkaimē bieži vien ir vienīgie sarunu biedri un atskaites punkti acīm, braucot uz Rīgu. Es lūkoju visus savus sarunu biedrus – pamestās mājas 20 km rādiusā ap manu māju Vidzemē – nobildēt, bet to skaits bija tik liels, ka rādiusu vajadzēja samazināt. Iezīmēju kartē 15 km rādiusu un saskaitīju, ka pamesto māju skaits varētu būt virs 350. Kopš 2013. gada daļu esmu paspēji nobildēt, daļa pārvērtusies par melnu baļķu kaudzi, bet šī savdabīgā meditācija un dīvainās kartotēkas veidošana turpinās.” Līdzās dokumentālai Vidzemes lauku ainavas fiksācijai mākslinieks radījis vairākus objektus, kas vizualizē un spilgtina izstādes ideju un rosina pārdzīvojumu.
Ivars Drulle (dz. 1975. gadā Rīgā) 2000. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, 2001. gadā pēcbakalaura studijās papildinājies Humbolta valsts universitātē ASV, 2003. gadā ieguvis maģistra grādu vizuālajās mākslās Montānas universitātē ASV. Kopš 2003. gada strādā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā par formas dizaina programmas vadītāju. Divas reizes nominēts Purvīša balvai – 2011./2012. gadā par personālizstādi Balstīts uz patiesiem notikumiem galerijā Alma, bet 2016./2017. gadā par personālizstādi Manai Dzimtenei galerijā Alma. Izstādījies Latvijā, Lietuvā, ASV, Vācijā, Beļģijā, Zviedrijā, Krievijā un citās valstīs.