A. Bērziņš uzsver, ka Rīgas Brāļu kapi, kur atdusas dažādās frontēs un karos kritušie karavīri, ir vienlīdz simboliska vieta kopīgai piemiņai.
Sabiedrības saliedētības komisija Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā aicina godināt Latvijas karavīru piemiņu gan Brāļu kapos kopā ar latviešu strēlnieku kara veterāniem, gan Lestenes Brāļu kapos, pieminot leģionārus un nacionālos partizānus. Pagājušajā nedēļā arī Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs I. Latkovskis nāca klajā ar aicinājumu vienoties par izlīgumu starp latviešu karavīriem, kas karoja Otrajā pasaules karā, jo tas būtu nepieciešams visai Latvijas tautai. Viņš atgādina, ka arī šodien ir daudzi, kas nevēlas, lai latvieši būtu vienoti, un norāda, ka latviešu karavīri, kas Otrajā pasaules karā bija spiesti karot viens pret otru zem svešiem karogiem, etniski nav tikai latvieši vien. «Tie ir visi Latvijas pilsoņi, kuri tika iesaukti hitleriskā un staļiniskā režīma armijās,» uzsver I. Latkovskis. Viņaprāt, latviešu karavīru savstarpējais izlīgums būtu pamats sabiedrības tālākai saliedētībai. Arī Valsts prezidents uzsver, ka ir jādara viss iespējamais, lai konfrontācijai, naidam un atriebībai, ko uz totalitāru lielvaru ideoloģijas pamatiem joprojām vēlas reanimēt atsevišķi radikālie grupējumi, «sabiedrībā vairs nebūtu dzirdīgu ausu un kaismīgu piekritēju».
I. Latkovskis arī uzskata, ka izlīgums starp karavīriem var būt tikai viņu pašu brīvas gribas žests, ko neviens cits viņu vietā nav tiesīgs darīt. Taču politiķu uzdevums esot veicināt izpratni par vēstures notikumiem. Līdzīgi kā pirms 16. marta, arī pirmdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš (Vienotība) kopā ar Latvijas Okupācijas muzeju Saeimā rīkoja konferenci ārvalstu diplomātiem, kurā vēsturnieki skaidroja sarežģītos vēstures notikumus Otrā pasaules kara beigās un stāstīja par Latvijas Nacionālās pretošanās kustību, jo atšķirībā no citām Eiropas valstīm Latvijas Republika 1945. gada 8. maijā, kad beidzās Otrais pasaules karš, neatguva neatkarību, uzsvēra konferences rīkotāji. Arī šī konference tāpat kā iepriekšējā pirms nepilniem diviem mēnešiem Saeimas namā pulcēja daudz interesentu.