Sagatavotais lēmuma projekts nozīmē, ka valdībai būs jādeleģē uzdevumi ne tikai Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), bet arī Satiksmes ministrijai, kuras kompetencē ir sabiedriskā transporta pārvadājumi, un vēl vairākām ministrijām. Šajā priekšlikumā ir noteikts, ka ar uzdevuma izpildi Ministru kabinetam ir jātiek galā līdz 2016. gada beigām, bet jau līdz 30. aprīlim jāziņo Saeimai, kā sokas ar tā īstenošanu.
Vērojot notiekošo IZM, komisija secinājusi, ka grūtības ar pedagogu algu reformu radušās arī tāpēc, ka netiek domāts par kompleksām izmaiņām izglītības sistēmā, Dienai sacīja Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS). Viņš sacīja: «Nevarēs tikt galā ar algām, neskatot sistēmu kopumā.» Komisijas priekšsēdis skaidroja, ka šajā gadījumā valdība nevarēs vilcināties ar izglītības sistēmas reformu, jo tai būs noteiktā termiņā jāatskaitās parlamentā. Pētot situāciju izglītības jomā, komisija bija tikusies kā ar pašvaldību, tā nozaru pārstāvjiem un iepazinusies ar vairākiem pētījumiem.
Lēmuma projektam ir pievienota pavadvēstule, kurā norādīti darbības virzieni, kādos tiek sagaidīta valdības rīcība. Piemēram, vairākām ministrijām sadarbojoties, ir jāsagatavo ideālā skolu tīkla kartējums, kura pamatā ir izglītības kvalitāte, vienoti izveides kritēriji un atbalsta pasākumi. Pašvaldībām un nozaru ministrijām jāiesniedz piedāvājums skolēnu un nodarbināto pārvadājumu tīkla optimizācijai. Tāpat doti uzdevumi, kas saistīti ar pedagogu, kā arī skolēnu motivācijas paaugstināšanu.
Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns (Vienotība) drīz pēc komisijas sēdes jau bija informēts par tajā lemto. Viņš Dienai sacīja, ka pavadvēstulē minētās lietas daļēji ministrija jau ir sākusi darīt. «Man ir prieks, ka šīm idejām Saeimā ir papildu atbalsts,» sacīja E. Smiltēns. Ja Saeima neiebildīs, tad šo uzdevumu, visticamāk, saņems vēl tagadējā valdība, bet īstenos jau nākamā.