Sadarbojas ar pašvaldībām
Cigun nodarbības Jūrmalas Invalīdu un viņu draugu biedrība Kopā būt organizē sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi un Latvijas Austrumu vingrošanas asociāciju. Tās notiek jau otro gadu un šogad paredzētas arī pēc sezonas noslēguma (rudenī vingrošana notiks telpās). «Projektu finansē Jūrmalas dome. Pērn līdzīga mēroga projekts tika realizēts arī Ķekavā. Sadarbojamies ar Latvijas Tautas sporta asociāciju - nodarbības vadījām Ropažos un jūlija beigās plānojam braukt uz Roju. Mana skola Saules ceļš gatava nodot zināšanas visur, kur mūs atbalsta pašvaldība,» stāsta Igors Kudrjavcevs.
«Esmu ļoti apmierināta. Par nodarbībām Jūrmalas pludmalē uzzināju no paziņām. Sākumā gan biju mazliet skeptiska - vai nebūs pārāk sarežģīti? Taču jau aizritējušas četras nodarbības, un daudz esmu apguvusi,» saka Brigitas kundze (62). Viņa atzīst, ka cigun iedarbībai uzreiz nenoticējusi. «Taču jau pēc pirmās vingrošanas mājās pārnācu nesalīdzināmi labākā noskaņojumā. Dungodama pavadīju visu turpmāko dienu! Tiesa, nogurums gan bija jūtams,» atzīst Brigita. Viņas veselības problēmas saistās ar augstu asinsspiedienu un muguras sāpēm. «Vēl mazliet prakses, jāpalasa arī atbilstoša literatūra, un drīz varēšu izpildīt vingrojumus patstāvīgi. Tie palīdz uzlabot pašsajūtu. Bet pats galvenais - skolotājs Kudrjavcevs tiešām ir miera ārsts, viņš prot radīt šo miera sajūtu un māca to saviem skolniekiem,» atzīst Edīte (56).
Darbs ar dabas spēkiem
Cigun galvenais mērķis ir organisma atveseļošana. «Tas ir darbs ar dabas spēkiem - nevis mistiskajiem, bet īstiem - gaisu, gaismu, ūdeni, zemi. Vingrojot cilvēks uzņem to, ko ķīnieši sauc par stihijām. Organisms kļūst labi sagatavots darbam ar tādiem reāli eksistējošiem spēkiem kā, piemēram, ģeomagnētiskais lauks, gravitācija. Arī ūdenī, gaisā ir ne tikai daudz skābekļa, bet arī vajadzīgo jonu,» skaidro I. Kudrjavcevs. Skolotājs rāda paņēmienus, kā iepazīt savu ķermeni, kā iemācīt to draudzēties ar Dzīvības Enerģiju sevī un apkārt.
Vingrojumi balstās uz trim cigun dārgumiem -pareizā secībā izpildītām noteiktām kustībām, pareizu elpošanu un mierīgu prātu. «Vingrojot cilvēks iedomājas, vizualizē, kā ieelpo saules gaismu - organisms pārkārtojas un sāk labāk uztvert visus tos spēkus, kuri būtībā pieejami katram. Atliek tikai ar tiem strādāt. Un strādāt ar tiem apzināti ir efektīvāk,» norāda cigun skolotājs.
Ķīnā šie vingrojumi izstrādāti jau pirms tūkstošiem gadu. «Pārbaudīts - tie darbojas labi un nekaitīgi. Ar tiem var uzlabot plaušu darbību, locītavu elastīgumu, muguras stiprumu. Vingrojot vispirms pārņem labsajūta, bet, praktizējot ilgāk, atveseļojas organisms.» Īpaša nozīme ir nieru atveseļošanai. Cigun meistars skaidro: «Ķīniešiem nieres ir svarīgs orgāns, kurā glabājas iemantotā vecāku enerģija. Nierēm ir arī liela nozīme vielmaiņā - stiprinot, masējot nieres, mēs stiprinām jostas daļu, kurai jāiztur ķermeņa galvenā slodze. Uzlabojam asinsriti, jo nieres piedalās asinsķermenīšu veidošanā. Nieres ir tās, kas stiprina kaulus, zobus un dzimumorgānus. Ķīnieši nav izdomājuši neko tādu, kā nav. Tikai visu aprakstījuši citiem vārdiem, jo pirms 4000 gadiem viņiem nebija mikroskopu, kompjūtertomogrāfu un viņi nezināja organisma struktūru šūnu un molekulu līmenī. Taču zināja, kā tas funkcionē.»
Smaidam jābūt obligāti!
Skolotājs Igors Kudrjavcevs sarakstījis grāmatu Miera ārsta padomi - par to, kā mazināt spriedzi, palēnināt iekšējo ritmu un iegūt mieru. Arī vingrojumi vērsti uz miera atgūšanu. «Tas ir mūsu saulainais cigun, kā mēs to saucam - smaidam ir jābūt obligāti!» uzsver I. Kudrjavcevs. «Galvas smadzenes izstrādā vielas, kas aizplūst pa visu ķermeni, to regulējot. No tā, kāds ir garastāvoklis, atkarīga šo vielu struktūra. Vienkāršāk runājot - molekula, kas nāk no smadzenēm, var būt pozitīvi uzlādēta un var būt negatīva. Cilvēkam, kam ir depresija, no smadzenēm nāk negatīvas molekulas.» Tāpēc vingrošanas laikā skolotājs mudina smaidīt. Pie lūpu kaktiņiem ir receptori - nervu šūnas, kas tieši savienotas ar smadzeņu daļām, kuras atbild par emocijām un hormonālo regulāciju. «Pat vienkārši paceļot lūpu kaktiņus uz augšu, tā jau ir fizkultūra smadzenēm, kas stiprina - tas ir fizioloģiski pierādīts. Cilvēkam ir trīs četri muskuļi, kas ir domāti tikai un vienīgi smaidam un smiekliem, citu funkciju tiem nav. Tāpēc, lūdzu, smaidiet un ar smaidu skatieties uz dabu, ar smaidu ieelpojiet gaisu - tad ķermenis labprātāk uzņems skābekli un labāk to pārstrādās,» iesaka Igors Kudrjavcevs.