JPA Juridiskās palīdzības nodrošinājuma nodaļas vadītāja Jeļena Bārbale skaidro, ka tiesības saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību ir «personai, kura ieguvusi maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu, un personai, kura būtisku no viņas neatkarīgu apstākļu dēļ pēkšņi nonākusi tādā situācijā un materiālajā stāvoklī, kas tai liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību, kā arī personai, kas atrodas valsts vai pašvaldības apgādībā».
Gan maksātnespējas, gan parādu piedziņas lietās, ievērojot iepriekš norādītos nosacījumus, «tiek nodrošināta valsts garantētā juridiskā palīdzība ārpustiesas procesā, sniedzot juridiskās konsultācijas un gatavojot procesuālos dokumentus tiesai, un arī tiesvedībā, sniedzot juridiskās konsultācijas, gatavojot procesuālos dokumentus un īstenojot pārstāvību tiesas sēdē», skaidro J. Bārbale.
Valsts, nodrošinot juridisko palīdzību, nosaka juridiskās palīdzības veidus un paredz tiem attiecīgu apjomu - atbilstoši JPA informācijai, piemēram, maksimālais valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības apjoms civillietās ir konsultācija ne vairāk par piecām stundām vienas lietas ietvaros, procesuālo dokumentu sagatavošana ne vairāk par pieciem vienas lietas ietvaros, pārstāvība tiesā ne vairāk kā par 40 stundām vienas lietas ietvaros.
Lai saņemtu valsts nodrošināto juridisko palīdzību, personai, kura atbilst likumā noteiktajam palīdzības saņēmēju lokam, jāvēršas JPA. Cilvēki, kurus interesē juridiskās palīdzības piešķiršanas nianses konkrētos gadījumos, informāciju var meklēt JPA mājaslapā vai zvanot pa tālruni 80001801.