Viens no kustības aizsācējiem Uģis Čakars stāsta, ka slackline Latvijā aizvien populārāks kļūst pēdējo divu gadu laikā, un prognozē, ka, līdzīgi kā citur pasaulē, kur attīstās aizvien dažādi stili, pieejas un ekipējums, entuziastu skaits tikai augs.
Pirmajā brīdī šķiet - kas tad tur ko nenoiet pa diezgan paplatu lenti, kura turklāt neatrodas pat īpaši augstu, bet apmēram pusmetra metra attālumā no zemes. Tomēr tā pakaļaujas kustībām, un katrs mazākais ķermeņa impulss draud izjaukt līdzsvaru. Jūtu arī muskuļu spriedzīti kājās. Uģis un vēl daži slackline entuziasti, kas novilkuši vairākas lentes netālu no Mežaparka peldvietas un gaida interesentus, pa lenti ne tikai vienā mierā staigā, bet lēkā, met kūleņus gluži kā tādi cirka mākslinieki. Uģis smejas, ka cirks tāda bērnu spēlīte vien esot un vispār slackline pirmsākumi meklējami alpīnistu vidē. Daudz kas no ekipējuma arī līdzinās kāpēju aprīkojumam, taču, slackline attīstoties kā neatkarīgam sporta veidam, arī inventārs ir speciāli pielāgots. Uģa pamatnodarbošanās ir industriālais alpīnisms, tāpēc slackline šķiet loģisks interešu turpinājums. «Slackline iedalās dažādās apakšnozarēs jeb stilos atkarībā no tā, ko katram sportistam gribas darīt. Long line ir tendēts uz garu posmu noiešanu, high line - iešanu lielā austumā, piemēram, kalnos, savukārt trick line ir triku veikšanai. Katram sava inventāra specifika, tehniskie risinājumi, idejas, ko un kā labāk darīt,» skaidro Uģis un piebilst, ka jebkurā gadījumā nepieciešama koncentrēšanās, sava ķermeņa pazīšana un līdzsvara izjūta. Speciāla fiziskā sagatavotība gan neesot vajadzīga, jo slackline padodas gan bērniem, gan apaļīgiem kungiem, kas ikdienu pavada pie datora, gan festivālu publikai - vajagot tikai sākt!
Slackline attīsta līdzsvara sajūtu, stiprina iekšējos muskuļus, ko ikdienā parasti netrenējam. «Tu koordinē savu ķermeņa centru. Nostiprini locītavas. Neuzkačājies, bet kļūsti spēcīgs, izturīgs. Un iemācies būt šeit un tagad - principā to pašu, ko cenšas panākt meditācija. Tiklīdz, ejot pa lenti, tev ienāk prātā kāda cita doma, tu krīti! Tev jābūt klātesošam katrā solī, ko sper. Arī elpošana ir svarīga, tāpat kā jogā, jo elpošana palīdz noturēt harmoniju,» zina Uģis. Vasaras sezonā slackline aktīvisti sastopami Kronvalda parkā, Ķengaragā, Mežaparkā, Lucavsalā un citur… Interesenti var trenēties bez maksas. Ziemā nodarbības notiek telpās, ko iespējams pielāgot šīm aktivitātēm. Arī baseinā, nospriegojot lenti virs ūdens… Starp citu, karstgalvji savulaik pa lenti pārgājuši pat Niagāras ūdenskritumam. Slackline kustība ne velti nāk tieši no Amerikas un vislielākos apgriezienus uzņēmusi kā tur, tā Brazīlijā, Eiropā, arī Japānā. Tur, kur daba krāšņa un augstie kalni… Latvieši pērn viesojušies Turkish Highline Carnival, kas ir viena no pasaules topa vietām šī sporta veida mīļotājiem. «200-300 metru augstumā kalnos virs aizām bija nospriegotas 20 lentes dažādu funkciju veikšanai - staigāšanai, trikiem. Protams, drošība ir neaizstājama un virs aizas tu ej ar iekari, tev ir virve, kurā tu paliec karājamies, ja nokrīti. Tad vari vai nu rāpties atpakaļ un turpināt ceļu, vai arī braukt uz malu un laist nākamo,» priecājas Uģis.