Eiropā ir 12 monarhiju, kuru vidū varētu ieskaitīt arī nelielo Andoru, kas ir Francijas un Spānijas kopfirstiste. Daži pieskaita arī Vatikānu, kurā monarhs vienlaikus ir arī reliģiskais līderis.
Lielākoties monarha vara Eiropas valstīs ir simboliska, taču Beļģijas karaļa nomaiņa izsaukusi satraukumu iedzīvotāju vidū, jo monarhs tiek uzskatīts par valsts vienojošo simbolu. Valstī ir izteikta šķelšanās starp nīderlandiešu valodā runājošajiem ziemeļniekiem un pārsvarā franču valodā runājošajiem dienvidniekiem.
Jaunajam karalim būs jāpieliek daudz pūļu, lai mazinātu nesaskaņas abu pušu starpā. Beļģijas karalis ir kā mediators, veidojot valdību, taču pēc pēdējām vēlēšanām strīdi par valdības izveidi ilga 541 dienu, kas ir jauns bezvaldības rekords.
Kā vēsta VTM un RTL sabiedriskās domas aptauja, mazāk nekā puse flāmu uzskata, ka Filips būs veiksmīgs karalis, ticību viņam pauž divas trešdaļas franciski runājošo valoņu. Flāmi Filipu uztver kā «franciski runājošu atkritēju», jo viņš vājāk pārvalda nīderlandiešu valodu, rakstīja Reuters.