RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktors Gastons Neimanis Dienai norādīja, ka ideja ir aizgūta no Tartu, kur jau vairākus gadus šādi gatavo aukles. Programma ieviesta ar cerību, ka pieaugs pieprasījums pēc kvalificētām auklēm un tiks veidoti profesionālo aukļu dienesti. Tāpat programmu aicinās apgūt mūžizglītības ietvaros. «Ja kāda grib būt laba mamma vai lai viņam sieva ir ļoti laba mamma, tad kāpēc neapgūt šo izglītību?» sacīja G. Neimanis.
Studenti varēs apgūt pirmo palīdzību, iemaņas apkopt bērnu dažādos vecuma posmos, prasmes plānot bērna brīvo laiku, kā arī iegūt zināšanas par uzņēmējdarbību un likumdošanu. Kopā plānotas 50 studiju vietas - 25 maksas un 25 par Eiropas fondu līdzekļiem. Pagaidām gan notiek sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju par finansēšanas iespējām.
Māmiņu kluba vadītāja Sandija Salaka Dienai atzina, ka ir būtiski sakārtot aukļu izglītību, jo tas pavērtu plašākas iespējas stāties līgumattiecībās ar ģimenēm un piedāvāt savus pakalpojumus pašvaldībām. Arī prasības auklēm no vecāku puses nemitīgi pieaug. Problēma gan varētu būt mācību maksa, norāda S. Salaka, jo jautājums būs, cik ilgā laikā to varēs atpelnīt. Līdz ar to valstij un pašvaldībām būtu jāiesaistās, piemēram, jāveido aukļu dienesti. Šādi dienesti patlaban jau darbojas Liepājā un Ķekavā. Māmiņu kluba aptauja arī parāda, ka 54% vecāku ir gatavi maksāt auklītei stundā vienu līdz divus latus, savukārt 40% aptaujāto spētu samaksāt tikai summu, kas nepārsniedz latu stundā.
Šodien ar programmu tiks iepazīstināti arī nozares eksperti, lai varētu vēl uzlabot iespējamās nepilnības.