Dārgā rekonstrukcija
Pirms desmit gadiem Dzintaru koncertzāle izskatījās visai nožēlojami ar veciem koka soliem. Vairāku gadu laikā brīvdabas daļa ir pilnībā rekonstruēta un labiekārtota apkārtne, tagad pienākusi kārta vēsturiskajai ēkai, kuras restaurācijas un rekonstrukcijas projekts sākts 2012. gada oktobrī. Darbus plānots pabeigt divu gadu laikā ar tehnoloģiskajiem pārtraukumiem vasarā, un tos veic būvniecības uzņēmums RE&RE. Kopējās izmaksas ir 8,47 miljoni latu. «Tie darbi ir ļoti svarīgi, tikai ļoti žēl, ka šajā sezonā koncertzāle būs ļoti neērti izmantojama, jo puse teritorijas būs iekonservēts būvlaukums. Jūrmalā slēgtā zāle pasākumiem ir ļoti, ļoti vajadzīga, jautājums tikai, vai izmaksas ir adekvātas tam, kas tur tiek darīts,» saka Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis. Nu jau bijušais pilsētas mēra padomnieks kultūras un sporta jautājumos Raimonds Munkevics (Jūrmala - mūsu mājas) oponē: «Darbi ir sarežģīti, arī pazemē, bija jānostiprina pamati, turklāt tas ir arhitektūras piemineklis, objekts nav standarta.» R. Munkevics arī noraida versiju, ka rekonstrukciju pasteidzinājuši Jaunā viļņa rīkotāju draudi konkursu pārcelt uz citurieni: «Projekts jau sen bija paredzēts, bet krīzes laikā valsts nedeva pašvaldībām kredītus.»
Remontdarbi rit ļoti veiksmīgi un ātrāk, nekā plānots, priecājas SIA Dzintaru koncertzāle valdes priekšsēdētājs Svens Renemanis. Pēc viņa teiktā, ar būvniekiem ir rasta vienošanās, kā organizēt apmeklētāju plūsmu, un visi koncertu un pasākumu rīkotāji ir informēti, ka mazajā zālē notiek remonts. «Sezonā nav neviena brīva datuma, visi zina, kas ir un kā būs, un producenti ir apmierināti,» izteicās S. Renemanis. Jūnija repertuārā iekļauts gan Mihaila Pļetņova un Krievijas Nacionālā orķestra koncerts, gan Baibas Skrides uzstāšanās, jūlijā starp Krievijas humora šoviem un Jauno vilni izbrīvēta vieta gan grupai Pērkons, gan vijolniekam Maksimam Vengerovam un kamerorķestrim no Valensijas, bet augustā jau ieplānots devītais festivāls Summertime - aicina Inese Galante, kā arī 14. Starptautiskais Baleta zvaigžņu festivāls. Notiks arī Olgas Dreģes jubilejas koncerts.
Paturēt Jauno vilni
Jauno izpildītāju konkursa Jaunais vilnis aiziešana no Jūrmalas ir bubulis, ar kuru konkursa rīkotāji regulāri nāk klajā, sūdzoties par nepietiekamo pašvaldības pretimnākšanu un draudot ar pārcelšanos uz citu pilsētu. Mazliet savdabīgu publicitāti konkursam piešķir arī regulārie žūrijas līdzpriekšsēdētāja Raimonda Paula paziņojumi par aiziešanu no konkursa. S. Renemanis mierina, ka šogad viss ir kārtībā, ar domi ir noslēgts līgums, tiesa, uz vienu gadu.
Viens no strīdus āboliem ar Jaunā viļņa veidotājiem savulaik bija arī par ēdināšanas zonas apkalpošanu. Jaunā viļņa rīkotāji 2011. gadā pauda neapmierinātību, ka koncertzāle viņiem neļauj nolīgt pašiem savu ēdinātāju, pat izsakot gatavību atmaksāt domei sponsorējumu par telpu īri Ls 25 000, tomēr vēlāk tika rasts kompromiss. Taču jau pirms tam, 2010. gadā, konkursā par ēdināšanas nodrošināšanu viens no pretendentiem bija ar R. Munkevicu netieši saistītais uzņēmums Priority, bet domes deputāte un toreizējā Dzintaru koncertzāles valdes locekle Marija Vorobjova aktīvi atbalstīja citu uzņēmumu - SIA Wanda. Kaut arī līgums ar Priority beigu beigās tika noslēgts, uzņēmums M. Vorobjovu iesūdzēja tiesā un arī šī tiesvedība, līdzīgi kā bēdīgi slavenā R. Munkevica kukuļošanas lieta, ilgst gadiem procesā iesaistīto personu veselības problēmu dēļ. Tagad tiesas sēde pārcelta uz 8. augustu.