Rīgā +19 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Favorītus noķert neizdevās

Garo spēlētāju piezīmju nasta kavēja pakaļdzīšanos pēc neveiksmīgā spēles sākuma, un BK Ventspils Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē ar 63:73 piekāpās Viļņas Lietuvos rytas, sērijā zaudējot ar 0-2. Līdz ar to aprīļa beigās finālturnīrā VEF Rīga sacentīsies ar trīs Lietuvas klubiem - bez Lietuvas rytas arī ar Kauņas Žalgiri un Šiauliai.

Lietuvos rytas komandas noslogotais spēļu kalendārs lika pretiniekiem neiesaistīties skriešanās sacensībā ar ventspilniekiem, taču ļāva pārliecināties par Lietuvas vicečempionu aizsardzības kvalitāti. Pretinieki paralizēja BK Ventspils saspēli (pirmajā puslaikā nevienas rezultatīvas piespēles), izslēdza uzbrukuma līderi Džamaru Jangu (3 punkti), un mājiniekiem neatlika nekas cits kā pretinieku grozu censties ieņemt ar individuālo meistarību. Pret vienu no ULEB Eiropas līgas stiprākajām vienībām tas nebija spēcīgs ierocis, tāpēc līdz pat otrās ceturtdaļas trešajai minūtei Artūra Bērziņa gūtie pieci punkti bija vienīgie ventspilniekiem. Turpinājumā Todam Ebernetijam un Stīvenam Grejam ar īsā laikā gūtiem groziem nedaudz izdevās iekustināt Ventspils komandas uzbrukumu, turklāt viesi nemaz tik tālu nebija tikuši. Tiesa, priekšplānā izvirzījās jauna problēma, jo, cenšoties apturēt Lietuvos rytas iespaidīgo priekšējo līniju, līdz puslaika beigām pa četrām piezīmēm bija sakrājuši Ro-nalds Zaķis un Mārtiņs Mei-ers, bet otrā puslaika sākumā pie tām tika arī Artūrs Bērziņš. Lai gan visi trīs izturēja un teju līdz spēles beigām noraidošo, piekto, piezīmi nesaņēma, nebija iespējas spēlēt pietiekami agresīvi, tāpēc apdraudēt lietuviešu pārsvaru īsti neizdevās līdz pat spēles beigām - 63:73.

Finālturnīrā aprīļa beigās bez Lietuvos rytas spēlēs arī Žalgiris un Šiauliai, kuru vidū centīsies izdzīvot VEF Rīga. Latvijas čempioni pusfinālā spēlēs ar Lietuvos rytas. Finālturnīra norises vieta tiks paziņota tuvākajā laikā, to pie sevis tīko uzņemt visas četras dalībnieces.