www.homoecos.lv
Vai zini, kas ir tavas ikdienā lietojamās kosmētikas sastāvā? Vai vēlies izpētīt sava ikdienā lietojamā kosmētiskā līdzekļa sastāvu, noskaidrot dažādu kosmētikā izmantoto vielu ieguves veidus un to lietošanas sekas un ietekmi uz vidi, uzzināt, kā izvairīties no kosmētikas kaitīgajām vielām? Aicinām apmeklēt lekciju Kas atrodams tavā kosmētikā? Vēlams paņemt līdzi krēmu un šampūnu, ko lieto ikdienā, lai uz vietas varētu veikt izpēti!
21. martā Pokaiņu mežā
www.mammadaba.lv
Meža takās un Baltajā kalnā norisināsies pavasara saulgriežu svētku svētīšana. Pokaiņu takās godināt pavasari, saules atgriešanos un dabas atmodu aicina Vītolu ģimene, Ivo Puriņš, Lauris Daņilovs un citi gaiši cilvēki. Pēc saules rieta pie svētku ugunskura kā parasti visus gaida karsta Pokaiņu tēja ar medu. No Rīgas kursēs autobuss (pieteikties pa tālr. 29486364, Lauris).
21. martā NVO namā
www.pdf.lv
Kopš 1992. gada pēc UNESCO ierosinājuma pasaulē tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Lekcijas Baltijas jūra un saldūdens resursi laikā uzzināsiet, kā tiek izmantota Baltijas jūra, kas tajā šobrīd saimnieko un kāda tā izskatīsies, ja rīkosimies kā līdz šim. Lekciju vadīs Pasaules Dabas fonda Baltijas jūras programmas vadītājs Ingus Purgalis. Pēc lekcijas notiks izglītojošas darbnīcas, kurās homo ecos un Pasaules Dabas fonda cilvēki stāstīs, rādīs un mācīs - ko un kā ikdienā darīt, lai saudzētu Baltijas jūru.
22. martā no Ieriķiem līdz Līgatnei
www.gandrs.lv
Krastošana Latvijā gūst aizvien lielāku ievērību, un nav nemazāko šaubu, kāpēc tā, - mums ir vairāk nekā 12 000 upju, un to kopgarums ir gandrīz tikpat garš, cik ekvators. Šoreiz iepazīsim četras no šīm upēm - Grūbu, Kumadu, Amatu un Gauju -, apskatīsim Ceciļu iezi ar velna alām, raganu iecienīto Zvārtes iezi un augstāko smilšakmens atsegumu Latvijā - Ķūķu klintis. Nāc un saņem savu pavasara garšu, smaržu un baudu Latvijas dabā! Maršruts 18 km. Pieteikšanās pa tālr. 25449973.
27. martā Dabas muzejā
www.dabasmuzejs.gov.lv
Lekciju - tematisku pasākumu - vadīs Dabas muzeja Ģeoloģijas nodaļas vadītāja Anita Saulīte. Dzintara pazinēji stāstīs par tā veidošanos un izmantošanu dažādām vajadzībām.