Pats viņš traģiskā notikumā zaudēja redzi pirms septiņpadsmit gadiem. «Kad sapratu, ka pats esmu iegrimis mūžīgā tumsā, biju šokā. Domāju, ko tagad varu darīt. Neko! Varu gulēt, varu ēst, bet nevaru viens pārvietoties, nevaru vairs neko,» tā Andrejs atcerējās pirmos gadus, kad bija zaudējis redzi.
Bet tagad - viņš var visu! Savādāk nekā redzīgie, bet tāpēc - ne sliktāk. Un viens no viņa pēdējā laika sasniegumiem ir otrā vieta Amerikā notikušajā neredzīgo čempionātā airēšanā. Viņa treniņbiedrs Aleksandrs Korsaks ieguva trešo vietu. Daugavpils airētāji trenera Alekseja Lavrenova vadībā februārī devās uz Bostonu. Pasaules čempionāts adaptīvajā airēšanā notika telpās, kur visi sportisti samēroja spēkus uz airēšanas trenažieriem, veicot nosacītu 1000 m distanci.
«Lidojums uz Ameriku un sacensības bija nogurdinošas, bet vienlaikus piedzīvojumiem bagātas,» atceras Andrejs. Sacensības noritēja vienā no Bostonas arēnām, kur norisinās arī NBA un NHL spēles. Vienviet tika sagatavoti 80-100 airēšanas trenažieru.
Vasara solās būt sportiska un aktīva. 15. un 16. jūnijā Daugavpilī notiks Latvijas Neredzīgo sporta savienības čempionāts vieglatlētikā. Andrejs Kirins ne tikai aktīvi piedalās tā organizēšanā, bet pats arī grib pagūt startēt vairākās disciplīnās.
Bet augustā viņam ieplānots atvaļinājums. Andrejs gatavojas braukt ceļojumā ar jahtu - no Polijas uz Norvēģiju. Jau pagājušajā vasarā viņš piedalījās Polijas sociālajā programmā Redzēt jūru!. Tā ir iespēja cilvēkiem, kas zaudējuši acu gaismu, burāt ar jahtu, darboties komandā kopā ar redzīgajiem.
Andreja dēls Arturs, kas ir liels palīgs un atbalsts tēvam, mācās Daugavpils Mākslas un dizaina skolas 1. kursā. «Kopā ar profesiju iegūs arī vidējo izglītību, un tad lai domā, kurā augstskolā stāties,» saka Andrejs, kurš ir novērtējis izglītības nepieciešamību, tālmācībā beidzot Oksfordas Biznesa skolu.