Taču tas vien nepadara Mariana Pahara padotos par favorītiem uz vēsturiski pirmo kvalificēšanos PK finālturnīram Krievijā, tikai mazliet palielina varbūtību pacīnīties par vienu no 13 Eiropas kontinentam atvēlētajām ceļazīmēm uz nākamo pasaules futbola forumu.
Pirms izlozes visas komandas tika sadalītas sešos grozos, balstoties uz ieņemto vietu FIFA rangā. Pirmajā grozā bija ranga elite, savukārt sestajā - «uz papīra» vājākās komandas. Latvija bija piektajā grozā, kas nozīmēja, ka teorētiski tikai viena valstsvienība grupā varētu būt nomināls pastarītis pret sarkanbaltsarkanajiem (ar nosacījumu, ka Latvija neiekļūst piecu komandu grupā).
Izlozes otrajā stadijā visu laiku rezultatīvākais Krievijas izlases futbolists Aleksandrs Keržakovs ielozēja Latviju B grupā ar nomināli visvājāko Eiropas kontinenta komandu Andoru (202. vieta FIFA rangā, Gibraltāra izlase PK kvalifikācijā nepiedalās). Andoras izlase 130 oficiālajos mačos spējusi uzvarēt vien trīsreiz (Baltkrieviju, Albāniju un Maķedoniju) un izcīnījusi 11 neizšķirtu. Taču lielākā dāvana izlozē Latvijai vēl tikai sekoja: no ceturtā groza tas pats Keržakovs sarkanbaltsarkanajiem piespēlēja Fēru salas - vienīgo izlasi no 2014. gada PK kvalifikācijas piektā groza, kas tajā ciklā neguva nevienu uzvaru. Šī izlase pašlaik ir rekordaugstā vietā FIFA rangā (74.), galvenokārt pateicoties divām uzvarām pār Grieķiju EČ kvalifikācijā.
Ungārija un Šveice ir stabilas - attiecīgi trešā un otrā groza - vidusmēra komandas, kurām varbūt ir mazliet mazāk zvaigžņu, bet nekādā ziņā ne vājāka komanda. Viņu vietā varēja būt, piemēram, Polija, Zviedrija (3. grozs) vai Francija, Itālija (2. grozs).
Saldajā ēdienā jeb no pirmā groza Latvijai tika Portugāles izlase, kas galvenokārt asociējas ar Madrides Real spīdekli Krištianu Ronaldu. Portugāļiem pēdējā laikā klājas grūti (pēdējā gadā zaudēts Kaboverdes un Albānijas izlasei), un tā ir pārāk atkarīga no Ronaldu snieguma. Kā mūsu pusē smejas, galvenais nelaist stadionā Zemeni.