Ministrijā žurnālistiem pastāstīja, ka jaunie speciālisti, kas dienēs zinātniskajā rotā, «īpaši pētīs pirmām kārtām jau Otrā pasaules kara vēsturi, faktus, kas saistīti ar padomju tautas uzvaras Lielajā Tēvijas karā falsifikācijām, kā arī citus notikumus bruņoto spēku vēsturē.»
Pirms kāda laika Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba galvenās mobilizācijas pārvaldes priekšnieka pirmais vietnieks ģenerālleitnants Jevgeņijs Burdinskis pastāstīja, ka rudens iesaukuma laikā tiks izveidotas vēl divas zinātniskās rotas.
Krievijas bruņotajos spēkos kopā darbojas astoņas zinātniskās rotas. Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu ir izteicies, ka uz šīm rotām sūtīs karavīrus pēc atlases īpašās augstskolās un to rekomendāciju saņemšanas. Pirmā zinātniskā rota Krievijas armijā sāka darbību 2013. gada augustā, kad zvērestu deva 35 tās karavīri. Šajā rotā karavīri nodarbojas ar aviācijas tehnikas stāvokļa kontroles automātiskās vadības sistēmu pilnveidošanu, radioelektroniskās cīņas problēmu risināšanu, lidmašīnu ar augsti automatizētās vadības sistēmām dinamikas pētniecību un ar informācijas aizsardzības tehnoloģijām.
Kreivijas militārie eksperti izteikušies, ka zinātnisko rotu izveidošana ļaušot paaugstināt Krievijas bruņoto spēku intelektuālo līmeni un to karavīri kļūšot par «intelektuālo specvienību», ko izmantot informācijas karos.