Rīgā +18 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Lietuvietes sīkstākas

Vienīgajā pārbaudes spēlē savā laukumā pirms Eiropas basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas dāmu valstsvienība Arēnā Rīga ar 74:79 piekāpās Lietuvas komandai. Spēles gaitā divreiz izdevās noķert aizbēgušās pretinieces, taču galotnē pārākas tomēr bija lietuvietes.

Diemžēl, iesildoties spēlei, savainojumā iedzīvojās Latvijas izlases centra uzbrucēja Aija Brumermane, kurai svētdien bija paredzēta pirmā iespēlēšanās komandas sastāvā. Tas izjauca treneru plānus gan šajā spēlē, kur pietrūka Aijas auguma cīņā ar pretinieču bīstamāko uzbrucēju Gintari Petronīti, gan gatavošanās posmā kopumā. Pirmdien spēlētājai paredzēts veikt magnētisko rezonansi, taču jau šobrīd skaidrs, ka viņa nākamajā pārbaudes turnīrā Ungārijā nespēlēs.

Pirms nedēļas Panevēžā Latvijas basketbolistēm izdevās pārsteigt favorītes lietuvietes un uzvarēt ar 77:74. Rīgā viešņas sāka ļoti apņēmīgi, jau pirmajās minūtēs iekrājot solīdu pārsvaru (4:12). Ar pieredzējušāko spēlētāju Kristīnes Kārkliņas un Lienes Jansones pūlēm uzbrukumā cīņu izdevās līdzsvarot, bet otrajā ceturtdaļā, pievienojot sīkstu un agresīvu aizsardzību, - pamazām pietuvoties un pat izvirzīties vadībā (41:37). Agresīvā aizsardzība gan bija darījusi savu, jo agri tika sakrāta piezīmju norma, ko lietuvietes izmantoja puslaika beigās - pēdējie desmit punkti gūti no soda metienu līnijas, un atgūta ne tikai vadība (41:43), bet arī iniciatīva. Piezīmju normai strauji tuvojās arī Latvijas komandas līderes - otrā puslaika sākumā pa trim pārkāpumiem bija jau piecām basketbolistēm.

Šī iemesla dēļ aizsardzībā zuda iepriekšējās intensitātes, turklāt līdz ar to Latvijas izlasei tika atņemts vēl viens spēcīgs ierocis - ātrais pretuzbrukums, ar kuru otrajā ceturtdaļā izdevās lauzt cīņas gaitu. Uzlabojot cīņu par atlēkušajām bumbām, gan vēlreiz izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (70:71), taču galotnē izšķirošajos uzbrukumos precīzāk darbojās Lietuvas basketbolistes (74:79).

Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips izcēla nesekmīgo cīņu groza apakšā, kur pretiniecēm pārāk daudz tika dotas otrās un pat trešās iespējas. «Jau kopš gatavošanās posma sākuma strādājam pie atbloku veidošanas, taču šodien pie sava groza zaudēto bumbu dēļ zaudējām 14 līdz 16 punktu. Turpināsim pie tā strādāt, un situācija uzlabosies,» apsolīja treneris. Viņš piebilda, ka neveiksmīgo spēles sākumu veicinājis koncentrēšanās zudums pēc garās dienas, kuras laikā bija gan rīta treniņš, gan gājiens akcijā pret krūts vēzi.

Šajā nedēļas nogalē Latvijas izlase Ungārijā spēlēs ar mājiniecēm un slovākietēm.