Abu Latvijas sportistu treneris Mihails Jefremenko sarunā ar Dienu norādīja, ka gatavošanās posmā izdarīts viss iecerētais. Pēc jūlijā notikušā Eiropas čempionāta Polijā, kur Deniss bija 10., bet Ļena - 18. vietā, pieticis laika gan spēku atjaunošanai, gan pāris nedēļu nopietnai treniņnometnei. «Mērķis ir abiem tikt labāko desmitniekā. Pēc tā, ko viņi rāda treniņos, abi sportisti tam ir gatavi,» uzskata treneris. Rubļevska uz Taivānu devusies normālā fiziskā kondīcijā, bet Čerkovskim pēdējās nedēļās problēmas radījušas sāpes Ahilleja cīpslā. «Nedaudz samazinājām slodzes skriešanas treniņos. Vēl nesen viņš no Taivānas zvanīja un apgalvoja, ka viss esot normāli, tikai laika apstākļi ir draudīgi - ap trīsdesmit piecu grādu karstums, turklāt ļoti liels mitrums. Ārā vispār neesot iespējams normāli paskriet un papeldēt,» Jefremenko izteica cerību, ka pie smagajiem laikapstākļiem Denisam palīdzēšot nedēļu ilgie treniņi lielā karstumā Romā kopā ar Itālijas izlasi. Jeļena līdzīgā nometnē nesen bija Budapeštā, kur pie viena startēja arī pasaules paukošanas čempionātā.
Tieši paukošana var kļūt par izšķirošu faktoru Latvijas sportistu izredzēm pacīnīties par augstākajām vietām, tāpēc gatavošanās posmā akcents likts tieši uz pirmo disciplīnu. Bez tās ir arī peldēšana, jāšana un apvienotā skriešanas un šaušanas disciplīna, ko sportisti dēvē par «kombainu», atvasinot no angliskā nosaukuma. «Paukošanā šobrīd dod ļoti daudz punktu. Viens dūriens ir divdesmit četru punktu vērtē, un tās jau ir sešas sekundes «kombainā». Ja viņi nopauko pie tūkstoša punktu, tad ir iespēja cīnīties pat par vietu sešniekā. Ja mazāk, tad būs krietni sarežģītāk,» norādīja treneris. Iespēja ievērojami ietekmēt savu rezultātu būšot arī jāšanas disciplīnā, kur viena gāzta barjera maksā četrdesmit punktu. «Tās «kombainā» ir desmit sekundes jeb aptuveni sešdesmit līdz astoņdesmit metru skriešanas distances,» rēķina Jefremenko.
Aprēķinu pareizību apliecina izcīnītā uzvara stafetē Pasaules kausa finālsacensībās jūnijā Ņižņijnovgorodā, kur gan paukošanā, gan jāšanā Latvijas duets bija augstajā otrajā vietā. «Labi apzināmies savas iespējas peldēšanā un kombinācijā, tāpēc skaidrs, ka kaut ko reāli ietekmēt varam tikai pārējās divās disciplīnās,» uzsvēra treneris.
Eksotiskā sacensību norises vieta sarežģījusi Latvijas sportistu uzdevumu. Pirmkārt jau tāpēc, ka tālajā ceļā nāksies iztikt bez trenera padoma, kas īpaši būtisks būtu viņa specialitātē paukošanā. «Viss atduras pret finansēm. Uz Eiropas čempionātu un Pasaules kausa finālsacensībām biju, taču pasaules čempionāts ir pārāk dārgs. Ceļš vien izmaksā ap pusotru tūkstoti katram, turklāt dārga ir arī dzīvošana. Izlēmām līdzekļus veltīt sagatavošanās darbam pavasarī.» Dārdzības dēļ uz pasaules čempionātu nedevās arī talantīgākie jaunie sportisti - Eiropas čempionātā augsto devīto vietu izcīnījusī Olga Šišlova un juniors Pāvels Švecovs, kurš gan nopietni gatavojas savam sezonas svarīgākajam startam jaunatnes olimpisko spēļu kvalifikācijā.
Abi vadošie Latvijas sportisti ir apņēmības pilni noturēties augstākajā līmenī līdz pat 2016. gada olimpiskajām spēlēm. Rubļevska gan iepriekš apsvēra iespēju gadu nestartēt, taču atpūta svītrota no darba kārtības, jo pēc tās viņas vecumā būtu praktiski neiespējami atgūt līdzšinējo fizisko kondīciju. Papildu stimuls ir abu sportistu sekmīgais starts stafetes sacensībās, kas, ļoti iespējams, tiks iekļauts Riodežaneiro spēļu programmā.