Rīgā +18 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Nav vārtu, nav uzvaras

Atpalicība gandrīz vai visos spēles komponentos bija par iemeslu Latvijas hokeja izlases «sausajam» zaudējumam pasaules čempionāta svarīgajā spēlē Norvēģijai (0:3). Nākamā spēle pirmdien plkst. 17.15 pēc Latvijas laika ar Dāniju.

Sliktās ziņas sāka pienākt vēl pirms spēles. Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Disciplinārā komisija uz vienu spēli diskvalificēja Oskaru Bārtuli par epizodi spēlē ar Čehiju, kurā tiesnesis nepiešķīra pat divas minūtes. Malā nācās palikt arī Ronaldam Ķēniņam. Vienā no epizodēm pie apmales viņš bija savainojis muguru.

Spēles sākumā pakļuvuši zem norvēģu naftas tankkuģa, Latvijas hokejisti tā arī neattapās visa mača garumā. Jā, bija cerīgas epizodes, kurās ar ripas iedabūšanu vārtos nepaveicās, taču kopumā sniegums bija patālu no vēlamā. Norvēģi spēli veidoja pārdomātāk, lai gan pirmo un otro ripu vārtos iedabūja ar lielu veiksmes devu. Jaunizveidotais aizsargu pāris: Laviņš - Sotnieks nesapratās savā starpā, tādējādi piemānot pašu komandas vārtsargu Edgaru Masaļski. Otrā ripa vārtos ielēca pēc rikošeta.

Kritikas bultas pēc neveiksmīgi nospēlētām epizodēm lidoja aizsargu virzienā. Lielā mērā pamatoti, tomēr objektivitātes labad būtu jāpavērtē arī uzbrucēju pienesums. Saka jau, ka ar vienu vai divām ripām spēli nevar uzvarēt, par nulli vispār nav runas... Pirmajā pārtraukumā bijušais Liepājas metalurga un pašreizējais KHL kluba Ņeftehimik galvenais treneris Vladimirs Golubovičs šo rindu autoram norādīja, ka neattaisnojoties jaunā Mika Indraša iecelšana pirmajā maiņā. Pēc statistikas tam nevar piekrist, un diezin vai Indrašis bremzē abus potenciālos izlases līderus Miķeli Rēdlihu un Jāni Spruktu. Uzslavu Miķelis pelnījis par atgriešanos laukumā ar citu kreklu, kad viņa 19. numura svīteris pēc ripas trāpījuma pa seju bija notraipīts asinīm, tomēr jaunā Rēdliha demonstrētais sniegums ir patālu no tā, ko sezonas garumā redzējām Rīgas Dinamo. M. Rēdliham piecās spēlēs tikai viens rezultativitātes punkts par piespēli.

Spēlē ar Norvēģiju ar vārtu apdraudēšanu problēmas bija otrajai maiņai, no kuras arī tiek gaidīts rezultatīvs sniegums. Mārtiņs Cipulis, Aleksejs Širokovs un Kaspars Daugaviņš tā arī visas spēles garumā pēc oficiālā protokola nav izdarījuši nevienu metienu vārtu rāmī!

Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans snieguma izvērtēšanā pagaidām konkrētus spēlētāju uzvārdus nesauc, no kuriem viņš būtu gaidījis labāku sniegumu. Nolans turpina ieturēt savu līniju, piesaucot cīņasgribu un gatavību spēlei no pirmās minūtes. «Spēlētājiem ir jācīnās aktīvāk. To viņi pret Norvēģiju nedarīja. Pretinieks arī labi iesāka spēli, bet mēs uz to nespējām pienācīgi atbildēt. Atpalikām slidošanas ātrumā un nepieņēmām pareizos lēmumus.»

Norvēģijas izlases treneris Rojs Johansens neslēpa, ka viņa padotie aizvadījuši ļoti labu spēli. «Iespējams, šī bija mūsu labākā spēle. Vārtsargs un visas četras maiņas paveica lielisku darbu.» Norvēģi spēra platu soli pretī ceturtdaļfinālam.