Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Palika bez uzvarām

Ar trim zaudējumiem trijās spēlēs Rīgas Domes kausa izcīņu beiguši Latvijas handbolisti. Arī spēlē ar Lietuvu komanda cīnījās līdzvērtīgi, taču neiztika bez kritumiem (26:29).

Jau pirms pēdējās spēles bija skaidrs, ka uzvaru turnīrā lietuviešiem neviens vairs nevar atņemt un ka latviešiem nāksies samierināties ar pēdējo vietu. Taču tas nemazināja abu komandu apņēmību cīnīties par uzvaru. Kā jau topošajiem kausa ieguvējiem pieklājas, spēles grožus jau ar pirmajām minūtēm rokās ņēma Lietuvas handbolisti. Jau pirmā puslaika vidū viesi bija iekrājuši sešu vārtu pārsvaru (9:15), tomēr latvieši saņēmās un pirmo puslaiku noslēdza ar pieklājīgāko 14:16.

Nelielu pārsvaru Lietuvas komanda saglabāja līdz otrā puslaika vidum, ko mājinieki gaidīja ar bažām, - tieši tad salūzām iepriekšējās divās spēlēs. Šoreiz gan izdevās izturēt ilgāk. To lielā mērā sekmēja vārtsarga Edgara Kukšas veiksmīgā spēle, kas ļāva gan noturēties aizsardzībā, gan veidot ātrus un veiksmīgus prettriecienus, panākot neizšķirtu 23:23. Diemžēl galotnē atkal precīzāk nospēlēja pretinieki. Nelaikā pieļautas kļūdas saspēlē, pāris no labām pozīcijām nerealizētu metienu, un pretinieki dažas minūtes pirms cīņas beigām vairs faktiski nebija notverami - 24:28.

Diemžēl nevienā no trijām spēlēm ķeramā diena neiekrita abiem Latvijas komandas vārtsargiem reizē - pirmajās divās spēlēs neveicās Kukšam, turpretim trešo nelabprāt atcerēsies Helmuts Tihanovs. Viņš gan tik un tā pelnīti tika iekļauts starp trim izlases labākajiem spēlētājiem. Vēl šis gods tika Jānim Gremzdem un Ērikam Blūmam. No jaunajiem spēlētājiem visvairāk iepriecināja Kristaps Ence un Edvīns Latkovskis.

Valstsvienības nākamais atskaites punkts būs marta sākums, kad 2012. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā divreiz jāspēlē ar Austriju. Diemžēl paredzamas pēdējā laikā jau ierastās problēmas ar optimālā sastāva sapulcēšanu, kā arī treniņnometnes organizēšanu. «Kādas iespējas, tādi plāni. Proti, nekādi,» lakoniski aģentūrai LETA par izlases treniņnometni pirms svarīgākajām cīņām atbildēja galvenais treneris Valdis Labanovskis. «Spēlētāji trenēsies savos klubos, pāris dienu pirms spēlēm savāksimies kopā, patrenēsimies un dosimies laukumā.»