Ņemot vērā pils ambīcijas būt par pazīstamāko apskates objektu pilsētā, aizvien populārāks un ietekmīgāks Bauskā kļūst pils muzeja direktors Māris Skanis. «Muzeja direktors ir idejām bagāts un ar izpratni par biznesu,» Dienai M. Skani rakturo vairāki baušķenieki.
Enerģiskais muzeja direktors sarunā ar Dienu gan nepauž gatavību iegūt politisku varu pilsētā un pievienoties deputātu pulkam, toties neslēpj, ka plāno veidot pili par mazās un vidējās uzņēmējdarbības centru, kā arī panākt, lai ceļotāji, Bauskas pils ieinteresēti, ierastos pilsētā aizvien lielākā skaitā un iztērētu pilsētā pēc iespējas vairāk naudas. Pagaidām tās ir tikai ieceres, jo, lai gan dažu gadu laikā Bauskas pilsdrupas pārtapušas par mākslinieciski iekārtotu muzeju, kurā norit daudzveidīgi kultūras pasākumi, uzņēmēju piesaistīšanā pilij un tās popularizēšanā aiz Bauskas robežām vēl daudz jāpaveic.
Aizvadītajā gadā Bauskas pilī pabijuši apmēram 40 tūkstoši apmeklētāju, no kuriem vismaz 5,5 tūkstoši ieradušies no ārvalstīm. Ārvalstu ciemiņu vidū dominē kaimiņi lietuvieši - vairāk nekā 3,3 tūkstoši - un Krievijas tūristi - vairāk nekā tūkstotis. No pārdotajām biļetēm izdevies ietirgot 50 tūkstošus latu, kas papildina pašvaldības piešķirto muzeja finasējumu, stāsta M. Skanis, piebilstot, ka žēloties par apmeklētāju skaitu nevar, bet varētu būt arī vairāk, tikai jāpiedāvā pēc iespējas spilgtāka pasākumu programma un jāpalašina pils reklamēšana.
Šī gada tūrisma sezonā Bauskas pilī kāds uzņēmums varētu iekārtot kafejnīcu, cits - nodarboties ar suvenīru izgatavošanu un tirgošanu, vēl kāds - piedāvāt svešvalodās runājošu gidu pakalpojumus, ieceres izklāsta M. Skanis.
Pils reklamēšana gan pagaidām norit pieticīgi, atzīst pils muzeja direktors, jo «par naudu reklāmai pašvaldībā jācīnās, jo daudzi no tās neredz reālo labumu».
Jāpiebilst gan, ka savukārt Bauskas pildrupu pārveidē par starptautiska mēroga tūrisma centru ieguldīts ne mazums naudas. Pērn rudenī Bauskas novada administrācija izsludināja konkursu par pils ziemeļu korpusa ārējo akmens kāpņu restaurāciju. Konkursā uzvarēja Akmens apstrādes centrs AKM ar līgumcenu aptuveni 145 tūkstoši latu. Bet jau aizvadītajā vasarā konkursā tiesības veikt pils jaunās daļas restaurācijas un rekonstrukcijas otrās kārtas būvdarbus izcīnīja SIA Vesta ABM ar līgumcenu gandrīz 449 tūkstoši latu.
Lai panāktu, ka Bausku apmeklē aizvien vairāk gan Latvijas, gan ārvalstu ceļotāju un līdz ar to būtu pamats tūrisma biznesa attīstībai, nodibināta arī biedrība Bauskas vecpilsēta. To vada Ieva Bronko-Pastore, kura uzsver, vecpilsētai ir vēsturiska vērtība, vienīgi jāpiešķir dzīvīgums - suvenīru veikaliņi, kafejnīcas, mākslinieciska sakoptība. Lai spertu soli izvēlētajā virzienā, Bauskas vecpilsēta rīko Pagalmu dienas, kuru laikā vienā vecpilsētas pagalmā spēlē mūziku, citā glezno.
Cerot uz lielu ceļotāju pieplūdumu Bauskā, pašā centrā pie Rātslaukuma kafejnīcu - mūzikālo klubu nesen atvēris uzņēmējs Mārtiņš Ruža. Ziemas dienā Čuguna rozē brīvu galdiņu gan netrūkst un viesi rindā pie durvīm nestāv, bet vasarā situācija varētu būt citāda, apmeklētāji nāktu viens pēc otra, cer M. Ruža.