Labklājības ministrijas (LM) aplēses liecina, ka sociālo iemaksu griesti 2014. gadā varētu būt 32 000 latu gadā.
Ministres pārstāve Marta Krivade Dienai norādīja, ka, I. Viņķeles skatījumā, sociālo griestu atcelšana nav uzskatāma par būtiskām pārmaiņām, jo tā tiks atjaunota iepriekš pastāvējusī kārtība. Lai gan ministrijā vēl nav veiktas konkrētas aplēses par šī soļa ietekmi uz valsts budžetu, tiek sagaidīts, ka ietekme nebūs būtiska, jo sevišķi lielo algu saņēmēju skaits ir samērā neliels. Iemaksu griestu atjaunošana samazinās arī budžeta izdevumus, turklāt ilgtermiņā tā pasargās no nesamērīgi strauja pensiju izdevumu pieauguma.
Finanšu ministrija (FM) uzsver, ka jautājums par sociālo apdrošināšanas iemaksu griestu atjaunošanu, līdzīgi kā citi jautājumi, kas skar valsts budžetu, vēl tiks vērtēts turpmākajās valdības sarunās. Ministrijas komunikāciju daļas vadītājs Aleksis Jarockis skaidroja - ja tiks secināts, ka sociālo iemaksu griestu atjaunošana atstās negatīvu iespaidu uz budžetu, šīs ieceres īstenošanai nāksies lemt par atteikšanos no kādiem citiem plānotajiem pasākumiem.
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers norādīja, ka arodbiedrības pret sociālo iemaksu griestu atcelšanu neiebilst, jo kopumā valstī strādājošo, kuri saņem daudzu tūkstošu latu algas, ir neliels, un šādas izmaiņas praktiski neskar arodbiedrību biedrus. P. Krīgers norāda, ka tiem strādājošajiem, kurus skar iemaksu griestu atjaunošana, ir iespējas parūpēties par savām vecumdienām, piemēram, veicot iemaksas privātajos pensiju fondos. Arī pēc LBAS vadītāja domām, sociālo iemaksu apjoma ierobežojumu ietekme uz valsts budžetu nebūs liela.