Kopš 1976. gada ASV nāvessods izpildīts vairāk nekā 1300 cilvēkiem, un aptuveni 40% sodīto ir tieši Teksasā. Jāpiebilst, ka Teksasa ir ASV štats ar otru lielāko iedzīvotāju skaitu.
Par 500. ar nāvi sodīto cilvēku Teksasā šonedēļ kļuva 52 gadus vecā Kimberlija Makārtija, kurai tika ievadīta nāvējoša injekcija. Sieviete sodīta par 1997. gadā pastrādātu slepkavību. K. Makārtija tolaik bija atkarīga no narkotikām un naudas iegūšanas nolūkos ar nazi nodūra savu kaimiņieni, kas bija pensionēta universitātes profesore.
K. Makārtijas advokāte cīnījās par to, lai sievietei tiktu atcelts piespriestais nāvessods, taču tiesa noraidīja visas apelācijas prasības. «Pieci simti ir 500 par daudz, es ar nepacietību gaidu dienu, kad mēs atzīsim to, ka šai bezjēdzīgajai un barbariskajai praksei [..] nav vietas civilizētā sabiedrībā,» advokāti Moriju Levinu citēja CNN.
ASV 32 štatos atļauts nāvessods. Lai gan citviet aizvien skaļāk izskan aicinājumi no tā atteikties, Teksasas iedzīvotāju vidū valda liels atbalsts tam, ka par smagiem noziegumiem jātiesā ar nāvi. Teksasas Universitātes un mediju organizācijas The Texas Tribune veiktā sabiedriskās domas aptauja vēsta, ka 73% štata iedzīvotāju atbalsta nāvessodu.
Nāvessods sabiedrībā tiek vērtēts ļoti pretrunīgi, un pēdējā laikā aktivizējušies tā pretinieki, uzsverot, ka nekas nevar būt ļaunāk par to, kā sodīt ar nāvi patiesībā nevainīgu cilvēku. Debates ar jaunu sparu tika uzjundītas līdz ar globālo ekonomisko krīzi, jo nāvessoda izpilde valstij izmaksā dārgāk nekā notiesātā turēšana mūža ieslodzījumā, ziņoja BBC.