Viņaprāt, nebūtu pareizi tagad nedot viņam šādu iespēju. Pagājušajā nedēļā D. Stalts izstājās no VL-TB/LNNK frakcijas, šauboties, vai frakcija viņam ļaus strādāt šajā komisijā, ņemot vērā politiķa kritiskos izteikumus par maksātnespējas procesa administratoriem, ar kuriem ir saistīta arī apvienība.
Paraksti parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei tika savākti pēc D. Stalta iniciatīvas, tāpēc koalīcijas partneri no Reformu partijas un Vienotības ieteica vadību uzticēt D. Staltam un savu viedokli nebija mainījuši arī pirmdien. To Dienai pieļāva Vienotības izvirzītais pārstāvis komisijā Arvils Ašeradens, kā arī Reformu partijas (RP) frakcijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis. No RP izmeklēšanas komisijā varētu strādāt Romualds Ražuks un Inga Bite, no VL-TB/LNNK - Dzintars Kudums un Kārlis Krēsliņš, bet no Vienotības vēl varētu būt Ingūna Rībena.
Līdz otrdienas vakaram visas Saeimas frakcijas var izvirzīt pa diviem pārstāvjiem darbam komisijā. Iepriekš šādā komisijā neatkarīgajiem deputātiem, kuri tagad ir jau septiņi, bija viens pārstāvis. Saeimas prezidija un frakciju padomes sēdē RP frakcijas priekšsēža vietnieks Edmunds Demiters ieteica, «ņemot vērā sakāpināto situāciju», dot iespēju neatkarīgajiem deleģēt divus cilvēkus. Arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība) uzskata, ka būtu tikai godīgi, ja D. Stalts varētu komisijā strādāt. E. Cilinskis bilda, ka, «ņemot vērā sakāpināto interesi, komisijā varētu būt trīs neatkarīgie deputāti», ko pārējie gan uztvēra tikai kā ironiju.
D. Stalts joprojām noskaņots uzņemties komisijas vadību, jo «esmu iesācis nopietnu darbu un vēlos to novest līdz galam». D. Stalts minēja divus mērķus - atgūt Ķemeru sanatoriju valsts īpašumā, kā arī palīdzēt sakārtot maksātnespējas procesa likumdošanu, lai nepieļautu procesa administratoru patvaļu. A. Ašeradenam ir šaubas, vai pirmais viņa minētais uzdevums ir tas, ar ko šai komisijai būtu jānodarbojas, bet viņš atbalsta nepieciešamību sakārtot maksātnespējas procesu. Izmeklēšanas komisijai ir sarežģīts nosaukums, kuru Saeimas prezidijs lūdza kopā ar valodniekiem uzlabot. No tā izriet, ka komisija pētīs Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, izvērtēs sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī situāciju saistībā ar SIA Ominasis Latvia maksātnespēju.