Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

20. augusts, 2011

Latvijas basketbolistiem piektais zaudējums pārbaudes spēlēs © DIENA(1)

Latvijas basketbola valstsvienība, turpinot gatavošanos Eiropas čempionātam, sestdien Paņevežā ar 75:95 (38:53) piekāpās finālturnīra saimniekiem Lietuvas izlasei. Šī Latvijas basketbolistiem bija jau piektā neveiksme pēc kārtas. Pirmdien Rīgā un trešdien Ventspilī Ainara Bagatska vadītā komanda aizvadīs divas spēles ar Gruzijas izlasi.

Igaunis Putseps uzvar velobraucienā Baltic Chain Tour, Vosekalns ceturtais © DIENA

Par daudzdienu velobrauciena Baltic Chain Tour uzvarētāju kļuvis Latvijas komandu Alpha Baltic/Unitymarathons.com pārstāvošais Igaunijas riteņbraucējs Erki Putseps.Pēdējā 153 km garajā posmā Vīlandē viņš finišēja otrais 11 sekundes aiz ukraiņa Volodimira Gomeņuka un summā otrās vietas ieguvēju Igoru Bojevu no Krievijas apsteidza par 39 sekundēm.

Štrombergam astotā vieta olimpiskajā BMX trasē Londonā © DIENA

Māris Štrombergs ierindojies astotajā vietā UCI BMX superkrosa trešā posma sacensībās olimpiskajā trasē Londonā.Pirmajā kārtā olimpiskais čempions un pasaules vicečempions uzvarēja, ceturtdaļfinālā finišēja otrais, pusfinālā trešais, bet finālā pēc netipiski neveiksmīga starta palika pēdēja astotajā vietā.

Drošības apsvērumu dēļ atcelti avio paraugdemonstrējumi © DIENA(1)

Drošības apsvērumu dēļ atcelti aviosacensību "Elite Aerobatic Formula" dalībnieku paraugdemonstrējumi, informēja Rīgas mēra preses sekretāre Anna Kononova. Viņa skaidroja, ka pasākuma vietā novērots liels bars putnu, tādēļ pieņemts lēmums atcelt paraudemonstrējumus.

Vaivoda ekipāža uzvar pasaules čempionātā mikrojahtām racer klasē © DIENA

Sestdien Usmas ezerā tika apbalvoti pasaules čempioni burāšanā mikrojahtām. Kopvērtējuma 53 jahtu konkurencē no septiņām valstīm pirmo vietu izcīnīja Polijas jahta Toyota-Nina, otrajā vietā ierindojās francūžu komanda ar jahtu Pangolin un trešajā – Krievijas komanda ar jahtu Bioges. Visas trīs uzvarētāju komandas burā ar proto divīzijas jahtām, kas ir ātrākās mikro klasē, informēja rīkotāji.

Latvijas U-16 izlases basketbolistes neiekļūst Eiropas čempionāta A divīzijā © DIENA

Latvijas U-16 izlases basketbolistes piedzīvojušas zaudējumu izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Eiropas čempionāta A divīzijā. B divīzijas pusfināla spēlē sestdien Mudītes Zanderes trenētā komanda ar 40:51(15:19) piekāpās vienaudzēm no Anglijas.Cīņas sākums Latvijas kadetēm izdevās gluži veiksmīgs – sestajā minūtē 9:2, taču tad septiņas minūtes pēc kārtas latvietes nespēja gūt ne punkta.

Cik ekonomisks ir Eco © DIENA(1)

No eksotiskas ietaises, ko savulaik kā lielu sasniegumu demonstrēja autoizstādēs, start-stop sistēma pamazām kļūst par tikpat ierastu lietu kā kondicionētājs. Vismaz 600 automašīnas - no lēta Opel Agila līdz ekskluzīvam Porsche Panamera -, apstājoties pie sarkanās gaismas, automātiski apklusina motoru un atkal to iedarbina, tiklīdz braucējs nospiež sajūga pedāli vai atlaiž bremzi, ja automašīnai ir «automāts».

Frankfurte bez Saab © DIENA(1)

Finanšu grūtībās nonākušais zviedru autoražotājs Saab nolēmis nepiedalīties Frankfurtes motoršovā Vācijā.

Ceļojums pirmajā klasē ar motociklu © DIENA(1)

Kungs, kurā klasē jūs gribētu ceļot? Speciālajā - džungļos un uz ziloņa? Bet varbūt biznesa? O, jūs sakāt, ka vēlēsities pirmo klasi? Ļoti labi! Lai arī BMW Motorrad nodarbojas tikai ar motociklu ražošanu, tā arsenālā ir transports ļoti dažādām vajadzībām un klientiem. Un, kopš šogad tirdzniecībā ir nonācis K 1600 GT un K 1600 GTL duets, Berlīnes fabrika patiesi var teikt, ka piedāvā ceļojumus pašā augstākajā klasē.

Latvijas orientieristiem 11.vieta stafetē pasaules čempionātā © DIENA

Latvijas orientieristu izlase izcīnījusi 11.vietu 40 komandu konkurencē pasaules čempionāta stafešu sacensībās vīriem.Mārtiņš Sirmais, Kalvis Mihailovs un Edgars Bertuks distancē pavadīja divas stundas 11 minūtes un astoņas sekundes. Uzvarētājiem francūžiem viņi zaudēja vairāk nekā 16 minūtes.Dāmu sacensībās Krista Mihailova, Laura Vīķe un Aija Skrastiņa ieņēma 22.vietu 27 valstu izlašu konkurencē. Uzvarēja Somijas orientieristes, kuras tikai par vienu sekundi apsteidza čehietes.

Preisam 14.vieta Eiropas čempionātā Formula vindsērfinga klasē © DIENA

Jānis Preiss izcīnījis 14.vietu Liepājas pludmalē notikušajā Eiropas čempionātā Formula vindsērfinga klasē. Pasaules kausa izcīņas posma vērtējumā labākajam no mājiniekiem 18.vieta.Ansis Dāle ieguva 24.vietu Eiropas čempionātā un 28.vietu Pasaules kausa posmā, vienu vietu zemāk ieņēma Māris Birzulis, informēja rīkotāji.

Juška un Lileikite uzvar Latvijas tenisa čempionātā © DIENA

Par Latvijas tenisa čempionāta vienspēļu turnīru uzvarētājiem sestdien kļuva ar pirmajiem numuriem izliktie Andis Juška un Lina Lileikite.Finālos Juška ar 7:6 (7:3), 6:2 uzvarēja Arturu Kazijevu (2.), bet Lileikite ar 6:4, 6:3 Anastasiju Trubiču (2.), liecina Latvijas Tenisa savienības informācija. Trešās vietas izcīnīja Rihards Emuliņš un Adrija Runča.Dubultspēļu turnīros triumfēja Rihards Emuliņš un Jānis Skroderis, Zane Zariņa un Adrija Runča, kā arī Arkādijs Slobodkins un Adrija Runča.

Dinamo hokejisti pēcspēles metienu sērijā zaudē Lahti klubam Pelicans © DIENA

Rīgas Dinamo hokejisti ierindojušies otrajā vietā Somijas pilsētā Lapēnrantā notikušajā pirmssezonas Etelä-Saimaa turnīrā. Sestdien finālā rīdzinieki ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Somijas virslīgas klubam Lahti Pelicans.Salīdzinājumā ar piektdienas spēli pret Lapēnrantas SaiPa (3:1) rīdzinieku vārtus sargāja Māris Jučers, kopā ar Laviņu vienā aizsargu pārī spēlēja Andersons, trešajā uzbrucēju trijniekā tika apvienoti Melins, Džeriņš un Meija, bet ceturtajā – Podziņš, Luseniuss un Štāls.

Somijas muita gana skaidri Latvijai saka nē © DIENA(8)

Somijas Muitas dienesta ģenerāldirektora vietnieks Jarko Sakss sarunā ar Dienu atzīst, ka "vienas ES valsts muitniekiem strādāt citā Savienības valstī nav normāla prakse. Tas nav tas, kā ierasts veidot sadarbību. Protams, mums ir iespēja būt uz Latvijas robežas, bet ne uzņemties rūpes vai atbildību par tur notiekošo."

Straume/Rumjancevs un Pranks/Knesis iekļūst pasaules čempionāta A finālā 200 m distancē © DIENA

Latvijas smaiļotāju divnieks Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs kvalificējies A finālam 200 metru distancē pasaules čempionātā, kas notiek Ungārijā.Sestdien gan priekšsacīkstēs, gan pusfinālā Straume/Rumjancevs finišēja otrajā vietā. Fināls, kurā startēs deviņi labākie pāri, paredzēts svētdien. Sešu pirmo vietu ieguvēji nodrošinās ceļazīmes uz Londonas olimpiskajām spēlēm.

Kārtslēcējs Pujāts Universiādes finālsacensībās nepārvar sākuma augstumu © DIENA(4)

Latvijas kārtslēcējs Pauls Pujāts nopelnījis “nullīti” `Ķīnas pilsētā Šenžeņā notiekošās Universiādes finālsacensībās.Visi trīs mēģinājumi 5,20 metru augstumā Pujātam bija nesekmīgi. Iepriekš kvalifikācijas sacensībās Pauls bija atkārtojis personisko rekordu 5,30 metri.Nesekmīgi Latvijas vieglatlētiem aizritēja arī kvalifikācijas sacensības tāllēkšanā. Elvijs Misāns ar vienīgo ieskaitīto mēģinājumu 7,49 metru tālumā ierindojās 20.vietā, bet Jānim Leitim neieskaitīja visus trīs lēcienus.Automātiskā kvalifikācijas normatīvs bija 7,85 metri.

HK Rīga pēcspēles metienu sērijā uzvar Čerepovecas Almaz hokejistus © DIENA

HK Rīga piektdien Liepājas ledus hallē aizvadīja pārbaudes spēli pret citu Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandu Čerepovecas Almaz un guva uzvaru pēcspēles metienu sērijā 2:1.HK Rīga labā vārtus pamatlaikā guva Raimonds Upenieks, bet uzvaras vārtus “bukllīšu” sērijā iemeta Elvijs Biezais, informēja Rīgas Dinamo hokeja klubā.Nākamo spēli HK Rīga jau aizvadīs Pasaules kausa ietvaros, kad 30.augustā Omskā tiksies ar EJHL All Stars komandu no ASV.

Nedēļas laikā ziedojumi visvairāk papildinājuši ZZS, SC un Vienotības kasi © DIENA(6)

Nedaudz vairāk kā nedēļas laikā, no 11. līdz 19.augustam, ar ziedojumiem kopumā vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā papildinājusies Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), "Saskaņas centra" (SC) un "Vienotības" kase, savukārt "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Zatlera reformu partijas (ZRP) kases papildinātas ar aptuveni 20 000 latu.