Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

25. aprīlis, 2009

Pārliecinošas uzvaras svin Zviedrijas un Čehijas hokejisti © DIENA

Latvijas hokeja valstsvienības nākamie pretinieki Zviedrijas valstsvienības hokejisti pasaules čempionāta C grupas pirmās kārtas spēlē svinēja uzvaru pār Austrijas izlasi – 7:1.  Savukārt D grupā Čehijas izlase ar 5:0 apspēlēja Dānijas valstsvienību.Zviedrijas hokejisti jau pirmajā trešdaļā trīs reizes pārspēja visai sekmīgi spēlējušo austriešu vārtsargu Brikleru.

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta C grupas pirmās kārtas spēlē Bernē ar 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) piekapās ASV izlasei. Latvijas izlases labā vārtus guva Herberts Vasiļjevs un Mārtiņš Karsums. Nākamo spēli Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā komanda aizvadīs pirmdien pret Zviedrijas izlasi.

Dienas foto. Viesmīlīgā govs(2)

Latvijas hokeja valstsvienības līdzjutējs ātri atradis saprašanos ar pasaules čempionāta talismanu govi Kūliju

Kārlis Skrastiņš nevaino Masaļski © DIENA(8)

Latvijas izlases kapteinis Kārlis Skrastiņš neuzskata, ka neveiksmīgi ielaistā otra ripa būtu lauzusi spēles gaitu. “Masaļskis aizvadīja labu spēli. Viņš mūs glāba vairākkārt. Uzskatu, ka mums pietrūka svaiguma. Iesākām labi un labas bija arī pēdējās piecas minūtes, kad riskējām un skrējām uz priekšu.

Znaroks: Pret puišiem man nav pretenziju © DIENA(12)

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks pēc 2:4 zaudējuma pasaules čempionāta (PČ) pirmajā spēlē ASV neizskatījās pārlieku sadrūmis. “Vai zaudēju daudz nervu šūnas” Nē, ne vairāk un ne mazāk – kā parasti,” Dienai atbildēja Znaroks.Kā zaudējuma divus galvenos iemeslus izlases galvenais treneris atzīmēja neveiksmīgi ielaisto otro ripu no nulles leņķa un neizmantotos momentus.

Karro 14.vieta pasaules motokrosa čempionāta posma kvalifikācijā © DIENA

Latvijas motobraucējs Matīss Karro sestdien izcīnījis 14.vietu pasaules motokrosa čempionāta 4.posma Beneluksa valstu Grand Prix kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē. Tajās piedalījās 39 motokrosa meistari.Pēc trim posmiem kopvērtējumā Karro ieņem 24.vietu.Prestižākajā MX1 kvalifikācijā startēja divi Latvijas pārstāvji. 33 dalībnieku konkurencē Ivo Šteinbergs ieņēma 26.un Filips Kempelis 27.vietu.Sacīkstes notiks svētdien.

Nadals un Ferers tiksies Barselonas ATP turnīra finālā © DIENA

Spānijas tenisisti Rafaels Nadals un Dāvids Ferers otro gadu pēc kārtas tiksies Barselonas ATP turnīra finālā.Četrkārtējais šī turnīra uzvarētājs Nadals pusfinālā pārliecinoši pieveica Nikolaju Davidenko 6:3, 6:2. Savukārt Ferers prata atspēlēties pēc zaudēta pirmā seta un pārspēja čīlieti Fernando Gonsalesu 2:6, 6:2, 7:6.

Lietuvos rytas basketbolisti izcīnījuši Baltijas līgas čempionu titulu © DIENA

Amerikāņu viesspēlētāja Čārlza Eidsona lieliskais snieguma ļāva Viļņas Lietuvos rytas basketbola klubam izcīnīt pārliecinošu uzvaru SEB Baltijas basketbola līgas finālspēlē pār Kauņas Žalgiris vienību – 97:74 (52:49). Eidsons sasniedz līgas rezultativitātes rekordu, gūstot 41 punktu (metieni no spēles 16/20), kā arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Somijas hokejisti pārliecinoši uzvar Norvēģiju © DIENA

Pasaules hokeja čempionāta D grupas pirmās kārtas spēlē Somijas valstsvienība izcīnīja pārliecinošu uzvaru 5:0 pār Norvēģijas izlasi.Jau pirmajā trešdaļā sešu minūšu laikā Anti Mietinens, Jarko Immonens un Niko Kapanens guva trīs vārtus, turklāt visus, realizējot skaitlisko vairākumu.Otrajā periodā pārsvaru palielināja Mika Pīorala, bet trešajā trešdaļā Miko Lehtonens guva piektos vārtus.Otrajā D grupas spēlē sestdien tiekas Čehijas un Dānijas izlases.

Gorkšam neizšķirts, Cauņam uzvara Anglijas 2.līgas spēlēs © DIENA(1)

Anglijas otrās (Championship) līgas priekšpēdējās 45.kārtas spēles sestdien aizvadīja abi Latvijas valstsvienības futbolistu pārstāvētie klubi.Queens Park Rangers ar Kasparu Gorkšu sastāvā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Plymouth komandu. Latviešu aizsargs laukumā pavadīja visas 90 minūtes.Savukārt Aleksandra Cauņas pārstāvētais klubs Watford ar 3:2 uzvarēja Coventry City. Cauņa izgāja laukumā 89.minūtē.Turnīra tabulā pirms pēdējā kārtas QPR ar 61 punktu ieņem 11.vietu, bet Watford ar 55 punktiem – 15.vietu.

ASK Rīga zaudē Tartu Rock spēlē par 3.vietu Baltijas līgā © DIENA

SEB Baltijas basketbola līgas finālturnīrā spēlē par 3.vietu ASK Rīga komanda ar 68:77 (39:37) piekāpās turnīra saimniekiem Tartu Rock basketbolistiem un ierindojās ceturtajā vietā.Spēli rīdzinieki sāka ļoti apņēmīgi. Pirmajās minūtēs ASK basketbolisti atstāja mājiniekus sausā (8:0), bet pirmās ceturtdaļas vidū panāca jau 18:3 pārsvaru (12 punkti Ernesta Kalves kontā).

Kremļa vēstures kropļotāji(56)

Masu informācijas līdzekļos ir izskanējusi ziņa, ka Krievijas Valsts domē ir iesniegts Krievijas ārkārtējo situāciju ministra Sergeja Šoigu sagatavotais likumprojekts par "pretdarbību nacisma reabilitācijai bijušajās PSRS republikās". Plānots, ka šo likumprojektu parlaments pieņems jau pirms 9. maija.

Latvijas hokejisti ar vāciešiem vienā dušā © DIENA(1)

Pretrunīgas atsauksmes pienāk par pasaules čempionāta organizāciju. Pārmetumus saviem tautiešiem ir izteicis pat IIHF prezidents Renē Fāzels. Tas neesot normāli, ka pasaules čempionāts notiek valstī, kur pēdējos gados nav uzcelta neviena jauna halle. Latvijas izlases treneris Harijs Vītoliņš atklāja, ka Latvijas un Vācijas izlasēm ir viena kopīga duša un tualete.

LMT Virslīgā Olimps/RFS futbolisti uzvar Jūrmala-VV komandu © DIENA

LMT virslīgas sestdienas spēlē Olimps/RFS futbolisti viesos pārspēja Jūrmala-VV komandu – 1:0. Vienīgos vārtus guva Mihails Miholaps, informē Latvijas Futbola federācija.Turnīra tabulā Olimps/RFS ar 10 punktiem sešās spēlēs ieņem ceturto vietu. Jūrmalniekiem ir pieci punkti sešās spēlēs un piektā vieta turnīra tabulā.Pārējās trīs septītās kārtas spēles notiks svētdien.

Latvijas tenisistes iekļuvušas Federācijas kausa pirmajā grupā © DIENA

Latvijas tenisistes sestdien Turcijā ar 3:0 uzvarēja Gruziju Eiropas/Āfrikas zonas II grupas izšķirošajā cīņā un nākamgad Federācijas kausa izcīņā varēs spēlēt I grupā, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Tenisa savienības (LTS) menedžere Ieva Matroze.Pirmajā spēlē Irina Kuzmina ar 6-3, 6-4 pieveica Sofiju Šapatavu, bet iekļūšanu Eiropas/Āfrikas zonas I grupā Latvijas komanda varēja svinēt pēc komandas līderes Anastasijas Sevastovas panākuma trijos setos pret Annu Tatišvili - 0-6, 6-1, 6-4.

Latvijas izlases futbolistes paliek pēdējās Baltijas kausa izcīņā © DIENA

Zaudējumu abās spēlēs Baltijas kausa izcīņā Igaunijas pilsētā Pilvā piedzīvojušas Latvijas valstsvienības futbiolistes. Piektdien viņas cieta sagrāvi 0:5 cīņā ar Igaunijas izlasi, bet sestdien piekāpās arī lietuvietēm 1:3, informē Latvijas Futbola federācija.Svētdien izšķirošajā cīņā par Baltijas kausu tiksies Igaunijas un Lietuvas valstsvienības.No 4.līdz 11.jūnijam Agra Bandoļa trenētā Latvijas izlase piedalīsies četru valstu miniturnīrā Maltā, kur tiksies ar mājiniecēm, kā arī Bulgārijas un Luksemburgas valstsvienībām.

"Valmiera-Andren" peļņa pērn - 122 tūkstoši latu; apgrozījums krītas par 45%(1)

Metālapstrādes uzņēmums "Valmiera-Andren" pērn strādāja ar 1,408 miljonu latu apgrozījumu, kas bija par 45% mazāk nekā 2007.gadā, savukārt peļņa bija vairākas reizes lielāka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu - 122 tūkstoši latu, liecina "Lursoft" publicētais uzņēmuma finanšu gada pārskats.

Vētras trenētā komanda zaudē Krievijas superlīgas fināla 2.spēlē © DIENA

Gundara Vētras trenētās Jekaterinburgas UGMK basketbolistes Krievijas dāmu superlīgas finālsērijas otrajā spēlē piedzīvoja smagu zaudējumu izbraukumā pret Vidnojes Spartak komandu – 67:86 (29:50), informē sacensību rīkotāji.Rezultāts sērijā līdz trim uzvarām kļuvis neizšķirts 1:1. Trešā spēle paredzēta 28.aprīlī.Sestdien otro spēli sērijā par trešo vietu aizvadīs arī Anetes Jēkabsones-Žogotas pārtāvētais klubs Maskavas Dinamo. Sērija dinamietes ar 0:1 zaudē Maskavas CSKA.

LZP programmu balsta cilvēka dzīves ciklā, krīzei uzmanība nepievērš © DIENA(21)

Latvijas Zaļās partijas (LZP) jaunajā programmā nav mēģināts risināt tādu pārejošu problēmu kā ekonomikas krīze, bet galvenais uzsvars likts uz cilvēka dzīves ciklu un mēģināts pierādīt zaļās filozofijas nozīmību katrā šī cikla posmā.To, skaidrojot programmas veidošanas principus un galvenos tās uzsvarus, LZP kongresā sestdien norādīja viens no tās veidotājiem Indulis Emsis.

Peneta uzvar Čakvetadzi Federācijas kausa pusfināla pirmajā mačā © DIENA

Flavija Peneta izvirzījusi vadībā Itālijas komandu Federācijas kausa izcīņas pusfināla mačā pret Krieviju. Pirmajā vienspēļu mačā Peneta ar 6:4, 6:0 pieveica Annu Čakvetadzi.Otrajā vienspēļu cīņā tiksies Frančeska Skjavone un Svetlana Kuzņecova, pēc tam notiks dubultspēļu mačs.Otrajā Federācijas kausa pusfināla tiekas Čehijas un ASV komandas.

Latvijas džudisti cieš zaudējumus Eiropas čempionāta pirmajās cīņās © DIENA

Latvijas džudisti Konstantīns Ovčiņņikovs un Evija Puķīte piedzīvojuši zaudējumus pirmajās cīņās Tbilisi notiekošajā Eiropas čempionātā un no tālākas cīņas par medaļām izstājās.Ovčiņņikovs svara kategorijā līdz 81 kg pirmajā kārtā piekāpās Kristofam Kelleram no Šveices, bet Puķīte svara kategorijā līdz 70 kg bija spiesta atzīt beļģietes Katerinas Žakē pārākumu.Jau ziņots, ka piektdien Eiropas čempionāta bronzas godalgu izcīnīja Latvijas džudists Deniss Kozlovs. Vēl Tbilisi starti paredzēti Jevgēņijam Borodavko (100 kg) un Vladimiram Osnačam (virs 100 kg).

"Aldaris" krīzes laikā neplāno pārtraukt atbalstīt Latvijas hokeju(5)

Latvijas lielākais alus ražotājs "Aldaris" arī ekonomiskās krīzes laikā neplāno pārtraukt atbalstīt Latvijas hokeju, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja "Aldara" izpilddirektors Tomass Pantelī (Thomas Panteli).

Sordo izvirzās vadībā pēc Argentīnas rallija pirmās dienas © DIENA

Spānijas pilota Dani Sordo ekipāža izvirzījusies vadībā pasaules rallija čempionāta piektajā posmā Argentīna. Pēc pirmajā dienā veiktajiem deviņiem ātrumposmiem Citroen ekipāža par 5,1 sekundi apsteidz otrajā vietā esošo Miko Hirvonenu ar Ford.Trešajā vietā pagaidām ir četru pirmo posmu uzvarētājs un pašreizējais pasaules čempions Sebastjans Lēbs ar Citroen (+16,3). Viņam seko Peters Sulbergs (+18,9), Hennins Sulbergs (+47,9) un Jari Mati Latvala (+1:06,4).Argentīnas rallijs finišēs svētdien.

Nations Deported by Stalin Organize to Demand Their Rights(2)

Six of the more than a dozen nations Stalin deported during World War II – the Kalmyks, the Chechens, the Ingush, the Balkars, the Karachays, and the Volga Germans -- have formed a Union of Repressed Peoples to demand an apology from Moscow and the return of the lands the powers that be at that time seized and have not yet returned.

Zviedrijas hokeja izlasei spēlē pret Latviju palīdzēs Huseliuss © DIENA

Zviedrijas hokeja valstsvienības sastāvu pasaules čempionātā papildinās NHL kluba Kolumbusas Blue Jackets uzbrucējs Kristians Huseliuss. Bernē viņš ieradīsies svētdien un nākamajā dienā izies uz ledus spēlē pret Latvijas izlasi, paziņoja Zviedrijas hokeja asociācija.Šosezon NHL regulārajā sezonā Huseliuss aizvadīja 74 spēles, guva 21 vārtus un izdarīja 35 rezultatīvas piespēles. Blue Jackets hokejisti Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā zaudēja Detroitas Red Wings 0:4.

Stepanovam sudraba medaļa Eiropas čempionātā Pankration cīņās © DIENA

Latvijas sportists Antons Stepanovs izcīnījis sudraba medaļu Rīgā notikušajā 7.Eiropas čempionātā Pankration cīņās, informēja Latvijas Šidokan Karatē Federācija. Čempionātā piedalījās 12 valstu sportisti. Latviju pārstāvēja vairāki cīņu klubi, bet visplašāk pārstāvētas bija Krievija, Ukraina, Azerbaidžāna, Grieķija, Moldova un Lietuva.

Japānas Grand Prix no pirmās starta vietas sāks Rosi © DIENA

Pasaules čempions motošosejā MotoGP klasē Valentino Rosi svētdien no pirmās pozīcijas sāks Japānas Grand Prix izcīņu. Spēcīgās lietusgāzes dēļ sestdien kvalifikācijas sacensības nenotika, un motobraucēju izkārtojums startam tika noteikts pēc iepriekš notikušo treniņbraucienu rezultātiem.No otrās pozīcijas sacīkstes sāks 2007.gada čempions austrālietis Keisijs Stouners, no trešās – Rosi Yamaha komandas biedrs Horhe Lorenco.