DU studiju prorektore Irēna Kaminska Dienai norādīja, ka izziņu saņēmuši studenti, kuri mācījās profesionālā maģistru studiju programmā profesionālās izglītības mūzikas skolotājs. Tas darīts, jo augstskolai nav tiesību izsniegt diplomu, kamēr attiecīgā programma nav akreditēta. Studentiem tāpat kā augstskolai, lai saņemtu diplomu, ir jāgaida, kamēr programmu akreditēs. Ja nenotiks virzienu akreditācija, piecos gados šādā situācijā nonāks visas augstskolas Latvijā, atzīmēja I. Kaminska.
Latvijas Studentu apvienības prezidents (LSA) Mikus Dubickis sarunā ar Dienu atklāja, ka situācija ir ļoti nopietna un studenti pat apsver iespēju pārtraukt mācības un doties studēt ārpus Latvijas. Apmēram ceturtā daļa no visām programmām gaida akreditāciju, tāpēc iesaistīto studentu skaits ir ļoti liels.
Lai atkārtoti mudinātu Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) nekavējoties rīkoties, LSA ir nosūtījusi vairākām valsts amatpersonām vēstuli ar lūgumu aktīvi iesaistīties akreditāciju jautājuma risināšanā. Vēstulē LSA norāda, ka situācija apdraud gan valsts atzīta diploma, gan valsts galvota kredīta saņemšanu. Tas var ietekmēt arī esošo valsts budžeta vietu finansēšanu. M. Dubickis Dienai arī norādīja, ka netiek izslēgta iespēja rīkot mītiņus un demonstrācijas, ja situācija netiks risināta.
IZM pārstāve Inta Stīpniece Dienai skaidroja, ka patlaban turpinās līguma saskaņošana ar Vācijas akreditācijas aģentūru ASIIN, un, kamēr līgums nav parakstīts, pārējie iespējamie risinājumi ir tikai teorētiskas rezerves alternatīvas. Precīzu datumu, kad līgums tiks parakstīts, viņa gan nosaukt nevarēja.