Languages (iOS)
Aplikācija, kas ietver dažādu mēļu beisikus jeb pamatus. Tajā atradīsi 12 dažādu valodu vārdnīcas, kurās var ērti un ātri meklēt vārdu tulkojumus un detalizētas to nozīmes. Noderīgi, atrodoties valstī, kur galvenā nav angļu valoda. Piemēram, esmu dzirdējis, ka franči spītīgi runā tikai savā dzimtajā valodā. Neko daudz vairāk par šo aplikāciju pateikt arī nevar. Jāņem un jālieto.
ITranslate voice (iOS)
Aplikāciju izstrādājuši tie paši brīnumbērni, kas iepriekšminēto, bet šī jau ir daudz advancētāka un iespējām bagātāka. Kā jau saka priekšā aplikācijas nosaukums, te jau ir iesaistīta tevis paša balss. Aplikācija dara to, ko agrāk redzējām tikai sci-fi filmās - nodarbojas ar reāllaika tulkošanu. Vari runāt angliski un tulkojumu dzirdēt spāniski, piemēram. Protams, aplikācija tulkojumu var parādīt arī teksta veidā. Pieejami arī dažādi iestatījumi, lai tulkojums ir saprotamāks. Pavisam forša ir iespēja «sapārot» divus telefonus. Darbības princips: anglim viņa telefonā visa saruna būs angliski, bet spānim - spāniski. Nav gan jāaprobežojas tikai ar angļu un spāņu valodu. Aplikācija saprot 42 valodas.
Duolingo (iOS, Android, WEB)
Duolingo ir serviss tiem, kas ir gatavi mācīties jaunu valodu - kaut neilgi pirms ceļojuma. Šis serviss ir kā bezmaksas valodu skola, kas ļauj izvēlēties starp piecām valodām un sākt mācīties. Katras valodas kurss sastāv no vairākām tēmām, katra tēma - no mācību stundām.
Es pats mēģināju mācīties franču valodu, bet piekusu. Ja liekas, ka katru dienu veltīt 10-15 minūtes, lai pamācītos jaunu valodu, tāds nieks vien ir, var sanākt sevi pārsteigt. Pēc 10 minūšu treniņa galva reāli kūp. Bet varbūt nevajadzēja sākt ar franču valodu... Bet, ja ir problēmas ar pašdisciplīnu, aplikācijā palīdzēs «treneris», kurš atgādina, ka pienācis laiks pamācīties.