Pašvaldību vadītāji uzskata - būtu nepieciešams būvnieku «melnais saraksts», kurā iekļuvušajiem būtu liegtas tiesības piedalīties pašvaldību publisko iepirkumu konkursos. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) norāda - šāda saraksta veidošana būtu pretrunā ar Eiropas Savienības direktīvām, taču aicina atklāto konkursu nolikumā iestrādāt stingrākas prasības.
Baložu pirmsskolas izglītības iestādē (PII) Avotiņš remontdarbi turpināsies līdz 30. novembrim, no 239 bērniem pagaidām vieta tur ir tikai pusei, taču līdz 3. oktobrim sāks darboties visas grupiņas. Pašvaldība Avotiņa rekonstruēšanai un siltināšanai atvēlējusi Ls 297 635, gandrīz pusi izmaksu Ls 126 728 apmērā sedz Klimata pārmaiņu finanšu instruments (valsts budžeta programma). Jūnijā pēc publiskā iepirkuma konkursa tika parakstīts līgums ar SIA Mūsu māja, pasūtītāji ar to, kas paveikts līdz šim, nav apmierināti - novadcaurules pārvilktas pāri paneļiem un cauri skapim, strādnieki būvobjektā uzkavējoties nepilnu darba laiku, tāpēc sūtītas brīdinājuma vēstules. SIA Mūsu māja valdes loceklis Aigars Mežinskis apgalvo - remontdarbus paveiks laikā, tehniskās kļūdas, kas jau izlabotas, viņš noveļ uz nepamatotu strādnieku steidzināšanu. Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis (Vienotība) gan saka, ka jau piedāvājuma izskatīšanas laikā radušās šaubas par pretendentu, taču iesniegtie dokumenti atbilduši konkursa nolikumam un nav bijis pamata neapstiprināt saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. Problēmas ar bērnudārza celtniecību SIA Mūsu māja bijušas arī Tukumā - uzņēmums finansiālu apstākļu dēļ nespēja nodrošināt būvniecību par dempinga cenu, un pašvaldībai nācās izsludināt jaunu konkursu, saņemti trīs pieteikumi, stāsta Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans. IUB vadītājs Andrejs Tiknuss norāda, ka pasūtītājam precīzāk jāsagatavo konkursa nolikums - tajā var iekļaut prasību pēc atsauksmēm par iepriekš veiktajiem darbiem, ja atsauksmes ir negatīvas, uzņēmumu var nepasludināt par uzvarētāju pat tad, ja pārējie aspekti saskan ar nolikumu. Uzņēmēju «melnā saraksta» veidošana gan būtu pretrunā ar ES direktīvām.
Krimuldas novada Raganā mācību gadu nācies sagaidīt bez jauna bērnudārza. Lai arī PII Krimulda ekspluatācijā bija jānodod 27. jūlijā, joprojām slejas tikai ēkas karkass bez jumta un logiem, katlu māja nedarbojas. Bērnudārza rekonstrukcijai un jaunās piebūves celšanai pašvaldība atvēlējusi Ls 770 724. Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Ozoliņš atzīst - vainojams ir ne tikai būvnieks SIA CB, bet arī dome, kas nav administrējusi būvniecības projektu. Tieši tāpēc domnieki nobalsojuši par iepriekšējā priekšsēdētāja Jura Salmiņa atstādināšanu. SIA CB valdes loceklis Andris Siņelobovs gan stāsta, ka firma Raganā šobrīd ir dīkstāvē - jau pēc darbu sākšanas dome nolēmusi, ka ēkai vajadzētu panākt pasīvās energoefektivitātes statusu, tā piesaistot ES naudu. Tāpēc jumts, fasāde un logi nav pabeigti, jo var mainīties konstruktīvie risinājumi. «Mums ir virkne ar speciāli šim projektam sagatavotiem materiāliem, taču, kamēr nav skaidrības par tālāku būvprojekta gaitu, mēs neko darīt nevaram,» apgalvo SIA CB pārstāvis, darbu apturēšanā vainojot pašvaldību. SIA CB augustā uzvarējusi nākamajā konkursā par PII celtniecību Jūrmalā, Ķemeros, līguma summa, pēc IUB mājaslapā atrodamās informācijas, ir 1,8 miljoni latu. Uzņēmums jau būvējis bērnudārzu Priedainē, un sadarbība ar Jūrmalas domi bijusi apmierinoša, pauž tās pārstāve Elita Cepurīte.